دارنده RTX 4090 به دلیل ذوب آداپتورها علیه انویدیا شکایت کرد


یک سیب زمینی داغ: در اقدامی که جای تعجب ندارد، یک دارنده RTX 4090 یک شکایت دسته جمعی علیه انویدیا به دلیل مشکل ذوب آداپتور برق 16 پین به راه انداخته است. هنوز بحث های زیادی در مورد ریشه مشکل وجود دارد، اما شاکی ادعا می کند که در نصب کارت های گرافیک باتجربه است، ظاهراً در تلاشی برای رد نظریه رایج خطای کاربر.

لوکاس جنوا این شکایت را در 11 نوامبر در دادگاه فدرال کالیفرنیا تنظیم کرد. این شرکت ادعا می‌کند که انویدیا کارت‌های پرچم‌دار فعلی لاولیس خود را با «پریز و سوکت کابل برق معیوب و خطرناک فروخته است، که کارت‌های مصرف‌کننده را غیرفعال کرده و خطرات برق و آتش‌سوزی جدی برای هر خریدار ایجاد می‌کند».

جنوا که RTX 4090 خود را از Best Buy به قیمت 1599.99 دلار خریده است، به موضوعی در Reddit اشاره می کند که حداقل 26 کاربر دیگر را نشان می دهد که مشکل ذوب مشابه را تجربه کرده اند.

تئوری های متعددی در مورد اینکه چه چیزی باعث این مشکل می شود وجود دارد. آزمایشگاه ایگور گزارش می دهد که آداپتورهای ساخته شده توسط تامین کننده Astron نسبت به NTK احتمال ذوب شدن بیشتری دارند. با این حال، Gamers Nexus یک شیرجه عمیق انجام داد و به این نتیجه رسید که ذوب زمانی اتفاق می‌افتد که کانکتور تا حدی از جای خود خارج شود و کابل در یک زاویه کشیده شود. بقایای اجسام خارجی که احتمالاً به دلیل خطای ساخت یا نقص طراحی ایجاد شده اند نیز می توانند نقش داشته باشند، اما این نادر است. این کانال تخمین می زند که میزان خرابی کارت ها کمتر از 0.1٪ است.

در حالی که به نظر می رسد آداپتورهای 16 پین در حال ذوب شدن هستند زیرا مردم آنها را به اندازه کافی ایمن وصل نمی کنند، Genova ادعا می کند که او “در نصب قطعات کامپیوتری مانند کارت های گرافیک تجربه دارد” و بهترین روش ها را هنگام نصب RTX 4090 دنبال می کند. آداپتور هنوز ذوب شده است.

در این شکایت چندین اتهام علیه انویدیا مطرح شده است، از جمله کلاهبرداری، نقض ضمانت، و غنی سازی ناروا.

انویدیا هیچ اظهارنظر عمومی در مورد مشکل آداپتورهای ذوب نداده است مگر اینکه اخیراً تأیید کرده است که در حال بررسی گزارش‌ها است و در حال حاضر چیزی برای اشتراک‌گذاری ندارد. جالب است که ببینیم چگونه به چیزی واکنش نشان می دهد که اگرچه بر تعداد کمی از مالکان تأثیر می گذارد و به نظر می رسد عمدتاً توسط کاربران ایجاد شده است، اما منجر به ایجاد الگوهای رفتاری و تمسخر فراوان شده است.

اسکات هرکالمن از AMD اخیراً از این فرصت استفاده کرده و با توییتی که کانکتورهای 8 پین دوگانه را در کارت گرافیک آینده این شرکت Radeon RX 7900 XTX نشان می‌دهد، راه انویدیا را تحت الشعاع قرار داده است.

حتما بررسی های ما را در مورد RTX 4090 و RTX 4080 بررسی کنید.

منبع