دانشجویان ایالات متحده به تعداد زیادی در رشته های کامپیوتر و فناوری ثبت نام می کنند

شور و شوق فزاینده برای دوره های علوم کامپیوتر و فناوری منجر به کمبود شدید هیئت علمی در این رشته ها شده است و نگرانی هایی را در مورد آینده موضوعاتی مانند انگلیسی و تاریخ ایجاد کرده است. حتی در حالی که بسیاری از معلمان اصرار دارند که علوم انسانی با وجود روند فعلی راه به جایی نمی برد، تعدادی از دانشگاه ها دست از روح می کشند و تصمیم می گیرند به دلیل ثبت نام کم، رشته های تاریخ و زبان انگلیسی را به تدریج کنار بگذارند.

خوشبختانه، دانشگاه‌های دیگر فعلاً چنین اقدامات افراطی را رد می‌کنند، به طوری که جنیفر کینگ رایس، استاد دانشگاه U-Md، می‌گوید که به این زودی‌ها چنین تصمیمی توسط مدرسه‌اش اتخاذ نمی‌شود. در هر صورت، در حالی که افزایش علاقه به رایانه و فناوری مثبت است، آینده هنر و علوم انسانی می تواند دلیل اصلی نگرانی باشد اگر کاری به سرعت برای رسیدگی به کاهش شدید علاقه به این موضوعات انجام نشود.منبع

تصویر بزرگ: ثبت نام در دانشگاه ها در ایالات متحده با گرایش های برخی از نقاط دیگر جهان مطابقت دارد، جایی که دروس علوم و کامپیوتر در مقایسه با علوم انسانی، علوم اجتماعی و هنرهای آزاد تقاضای بسیار بیشتری دارند. این روند به ویژه در برخی از کالج ها، مانند دانشگاه مریلند، که شاهد رشد ثبت نام در دوره های علوم کامپیوتر و کاهش قابل توجه تقاضا برای علوم انسانی است، شدید است.

یکی از اولین دانشگاه هایی که گامی جدی برداشت، دانشگاه سنت مری مینه سوتا بود که در سال 2022 اعلام کرد که قصد دارد در چند سال آینده چندین رشته از جمله علوم اکچوئری، هنر، تاریخ، انگلیسی، خدمات انسانی، بین المللی را حذف کند. تجارت، موسیقی، صنعت موسیقی، اسپانیایی، تئاتر و الهیات. دانشگاه Marymount، یک مؤسسه کاتولیک در ویرجینیای شمالی، از این روش پیروی کرد و در فوریه امسال اعلام کرد که به زودی رشته‌های زبان انگلیسی و تاریخ را حذف خواهد کرد.

بخونید:  راه اندازی Steam شبیه ساز دلفین توسط اطلاعیه DMCA نینتندو برای Valve مسدود شد

گزارش مربوط به محبوبیت فزاینده دوره های مرتبط با کامپیوتر و فناوری بر اساس ثبت نام در یک دانشگاه نیست، بلکه توسط اعداد سخت از سراسر ایالات متحده پشتیبانی می شود. بر اساس داده های مرکز ملی تحقیقات مرکز تهاتر دانشجویی، تعداد دانشجویان آمریکایی که به دنبال آن هستند. مدارک چهار ساله کامپیوتر و سایر رشته های مرتبط با فناوری بین سال های 2017 تا 2022 34 درصد افزایش یافته است، در حالی که تقاضا برای رشته های انگلیسی و تاریخ به ترتیب 23 و 12 درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش واشنگتن پست، این روند در سراسر کشور قابل توجه است و فقط به یک دانشگاه محدود نمی شود. یکی از دانش‌آموزان ارشد U-Md در صحبت با این نشریه گفت که برخی از کلاس‌های علوم کامپیوتر او با «صدها دانشجو» پر شده است، در حالی که کلاس‌های زبان‌شناسی و فارسی‌شناسی بسیار کوچک‌تر است. طبق این گزارش، این دانشگاه در حال حاضر حدود 2400 دانشجو در رشته های هنر و علوم انسانی و حدود 3300 دانشجو در رشته علوم کامپیوتر دارد. این یک تغییر بزرگ نسبت به سال 2010 است، زمانی که رشته های هنر و علوم انسانی از 4 به 1 دانش آموزان علوم کامپیوتر بیشتر بودند.