دانشمندان آزمایشی روی چشم های مصنوعی چاپ شده سه بعدی انجام دادند

فاول گفت: «این احتمالاً سخت‌ترین چیز است، واکنش مردم، خیره شدن، مردم در حال صحبت کردن». او پروتز اربیتال دست ساز خود را برای رویدادهای اجتماعی ذخیره می کند تا از آسیب هایی که ممکن است در طول استفاده روزمره رخ دهد جلوگیری کند.

کارآزمایی در حال انجام شامل 10 بیمار است و در صورت موفقیت آمیز بودن، یک کارآزمایی بالینی بزرگتر می تواند بعدی باشد. فقط انتظار نداشته باشید که تکنیک چاپ سه بعدی تجارت چشمی را کاملاً منسوخ کند.

دکتر جیمز نواک، محقق ارشد مؤسسه بیوفابریکاسیون هرستون، باور ندارد که این دستگاه جایگزین انسان شود. نیکلاس پولس، چشم‌پزشک در کوئینزلند هلث که چشم‌های مصنوعی می‌سازد و رنگ می‌کند، این کار را نمی‌کند. نواک گفت یک رویکرد ترکیبی که ترکیبی از بهترین عناصر کاری است که یک چاپگر سه بعدی و یک انسان می توانند انجام دهند، بهترین رویکرد است.

چشمی که با ماشین ساخته شده است هنوز باید توسط یک چشم‌پزشک ماهر تنظیم شود تا به تناسب و پرداخت عالی برسد، اما این فناوری مطمئناً مزایای خود را دارد. علاوه بر چرخش سریع‌تر، چشم‌های پرینت‌شده سه‌بعدی می‌توانند به سرعت در صورت از دست دادن یا آسیب دیدگی بازتولید شوند. برخی از بیماران نیز ممکن است یک نسخه پشتیبان برای آرامش خاطر بخواهند. آنها همچنین بسیار مقرون به صرفه تر از انواع دست ساز هستند.

پروتز چشم ها می تواند به بازگرداندن اعتماد به نفس بیمارانی که ممکن است به دلیل آسیب تروماتیک، سرطان چشم خود را از دست داده باشند یا شاید بدون چشم متولد شده اند، کمک کند. کریگ فاول یک چشم خود را به دلیل سرطان از دست داد و گفت که عواقب اجتماعی و عاطفی شاید سخت ترین مشکل برای مقابله با آن باشد.

بخونید:  CrossOver 23 بازی های DirectX 12 را به macOS می آورد. به نوعی

اعتبار تصویر: کریس ژیلت، ABC Newsمنبع

چشم های مصنوعی به طور سنتی با دست ساخته می شوند، به این معنی که کیفیت محصول نهایی فقط به اندازه مهارت چشم پزشکان است. شکل دادن و رنگ آمیزی چشم مصنوعی با دست می تواند بیش از 24 ساعت یا بیشتر طول بکشد. با کمک فناوری اسکن سه بعدی و عکس‌های با وضوح بالا، دانشمندان اکنون می‌توانند کپی‌هایی از چشم موجود بیمار بسازند و آن را در کسری از زمانی که برای کار دستی نیاز است، چاپ کنند.

به طور خلاصه: دانشمندان مؤسسه بیوفابریکاسیون هرستون در استرالیا در حال انجام آزمایشی در مقیاس کوچک هستند تا مشخص کنند که آیا چشم های مصنوعی چاپ شده سه بعدی می توانند با ظاهر و احساس نسخه های دست ساز ساخته شده توسط چشم پزشکان ماهر مطابقت داشته باشند یا خیر.