دانشگاهی که از ChatGPT برای نوشتن ایمیل در مورد تیراندازی در میشیگان استفاده کرد، به دلیل “قضاوت ضعیف” عذرخواهی کرد.

جوزف نوشت: «در حالی که ما به پیام فراگیری بیان شده در ایمیل اعتقاد داریم، استفاده از ChatGPT برای ایجاد ارتباطات از طرف جامعه ما در زمان غم و اندوه و در پاسخ به یک فاجعه با ارزش‌هایی که مشخصه کالج پیبادی است، در تضاد است. مانند تمام فناوری‌های جدید که بر آموزش عالی تأثیر می‌گذارند، این لحظه به همه ما فرصتی می‌دهد تا درباره آنچه می‌دانیم و آنچه هنوز باید درباره هوش مصنوعی بیاموزیم فکر کنیم.»

نیکول جوزف، یکی از نام‌های موجود در نامه، معاون رئیس عدالت، تنوع و گنجاندن، در یک ایمیل بعدی بابت این پیام عذرخواهی کرد و استفاده از ChatGPT را «قضاوت ضعیف» خواند.

کف دست: هوش مصنوعی‌های مولد مانند ChatGPT وعده می‌دهند که با انجام کارهای روزمره زندگی ما را آسان‌تر کنند. اما مواردی وجود دارد که بهتر است به انسان واگذار شود، مانند نوشتن نامه ای در مورد ایجاد یک جامعه قوی تر و فراگیرتر در پی تیراندازی دسته جمعی. می توان تصور کرد که کارکنان دانشگاه واندربیلت در تنسی متوجه این موضوع شوند و مطمئناً یادداشتی در انتهای پیامی که ChatGPT آن را نوشته است قرار نمی دهند. اما ما اینجا هستیم.

در این ایمیل به مراقبت از یکدیگر و ترویج فرهنگ فراگیری در دانشگاه اشاره شده است، چیزی که برای احترام به قربانیان این فاجعه نیاز به احترام و درک دارد. در این بیانیه آمده است: «ما باید به گفتگو در مورد اینکه چگونه می‌توانیم بهتر عمل کنیم، از اشتباهاتمان درس بگیریم و با هم برای ایجاد یک جامعه قوی‌تر و فراگیرتر کار کنیم، ادامه دهیم.»

بخونید:  مدیر عامل AMD قصد دارد به زودی در مورد تامین تراشه های 2 نانومتری و 3 نانومتری با TSMC مذاکره کند.

چند نشانه وجود دارد که ایمیل توسط یک هوش مصنوعی نوشته شده است، از جمله استفاده از جمع “تیراندازی” در زمانی که یک حادثه رخ داده است. همچنین شامل تنها یک مورد استفاده از یک اصطلاح خاص Vanderbilt است.

دانش‌آموزان به این نامه انتقاد کردند و آن را «مزارت‌انگیز» و «کنایه‌ای بیمارگونه» خواندند که پیامی درباره با هم بودن توسط یک برنامه رایانه‌ای نوشته شده است و نه شخصی که آن را ارسال کرده است.

محبوبیت ChatGPT در چند ماه گذشته به گونه ای افزایش یافته است که ما به ندرت در سایر فناوری ها شاهد آن بوده ایم. اما برای تمام نکات مثبتی که از این هوش مصنوعی های یادگیری ماشینی به دست می آید، تعداد مساوی منفی وجود دارد. توانایی آن در خلق داستان های کوتاه مشکلات بزرگی را در صنعت نشر ایجاد می کند و سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI سازنده ChatGPT، هشدار داده است که جهان ممکن است از هوش مصنوعی «بالقوه ترسناک» دور نباشد.منبع

این نامه با یادداشتی به پایان رسید که در آن آمده بود: «پارافراسی از مدل زبان هوش مصنوعی ChatGPT OpenAI». قابل درک است که این مورد به مذاق خوانندگان خوش نیامد، زیرا استفاده از هوش مصنوعی برای چنین موضوع غم انگیزی را غیر حساس، غیرشخصی و فاقد همدلی می دانستند.

همانطور که توسط The Vanderbilt Hustler گزارش شده است، کارکنان کالج Peabody دانشگاه Vanderbilt (دفتر برابری، تنوع و گنجاندن) ایمیلی را در پی تیراندازی در دانشگاه ایالتی میشیگان که در آن سه دانشجو کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند، ارسال کردند.

بخونید:  مایکروسافت با وجود افزایش تنش های بین المللی، با مشاغل و ارتقاء بیشتر در چین در حال گسترش است

کامیلا بنبو، رئیس آموزش و پرورش کالج پیبادی، نوشت: «همچنین عمیقاً نگران هستم که ارتباطی از طرف دولت من نیاز اساسی به ارتباط شخصی و همدلی را در زمان تراژدی از دست داد.