درآمد بازار جهانی DRAM در سه ماهه چهارم به پایین ترین حد در سال 2008 رسید

مدیران Micron طی یک تماس تحلیلی در روز پنجشنبه برنامه‌هایی را برای تسریع اخراج‌ها اعلام کردند که باعث کاهش 15 درصدی نیروی کار این شرکت در سال جاری می‌شود. این شرکت همچنین در آخرین سه ماهه مالی موجودی کالا را کاهش خواهد داد و برای مقابله با بازار ضعیف، تولید تراشه را کاهش خواهد داد. سهام Micron بیش از سه درصد کاهش یافت و در حال حاضر با قیمت 55.18 دلار معامله می شود.

در متن: آخرین گزارش از ارائه‌دهنده اطلاعات بازار TrendForce، وضعیت بدی را که بازار جهانی DRAM در پایان سال 2022 در آن قرار داشت، بیشتر نشان می‌دهد. طبق تحقیقات این شرکت، درآمد جهانی DRAM در سه ماهه چهارم 32.5 درصد کاهش یافته و به 12.3 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم رسیده است. این رقم نسبت به 18.19 میلیارد دلار در سه ماهه سوم کاهش یافته است و تقریباً رقیب رکورد کاهش کیفیت کیفیت 36 درصدی نسبت به سه ماهه پایانی سال 2008 در طول رکود جهانی است.

اعتبار تصویر: لیام بریزمنبع

TrendForce گفت که علت اصلی کاهش درآمد، کاهش میانگین قیمت فروش است که به دلیل انباشت سریع موجودی در سه ماهه سوم 2022 به دلیل انجماد تقاضا به وجود آمده است. تامین کنندگان از ترس از دست دادن سهم بازار، برای جابه‌جایی موجودی، قراردادهایی با قیمت‌های پایین‌تر مذاکره کردند.

TrendForce خاطرنشان می کند که DRAM سرور شدیدترین کاهش قیمت را در سه ماهه چهارم تجربه کرد، با قیمت قرارداد محصولات DDR4 و DDR5 به ترتیب 23 درصد به 28 درصد و 30 درصد به 35 درصد کاهش یافت.

بخونید:  جان رومرو در حال شروع کار بر روی یک FPS جدید است

سامسونگ در هنگام کاهش قیمت‌ها تهاجمی‌ترین شرکت بود و بنابراین توانست سهم بازار خود را از 40.7 درصد در سه‌ماهه سوم به 45.1 درصد در سه‌ماهه پایانی سال 2022 افزایش دهد. هر دو SK Hynix و Micron شاهد کاهش اندکی سهم بازار خود در سه‌ماهه چهارم نسبت به سه ماهه سوم بودند. از 28.8 درصد به 27.7 درصد برای SK Hynix و از 26.4 درصد به 23 درصد برای Micron.

سه تولیدکننده برتر DRAM – سامسونگ، SK Hynix و Micron – شاهد کاهش درآمد سه ماهه نسبت به سه ماهه به ترتیب 25.1 درصد، 35.2 درصد و 41.2 درصد بودند. در واقع، تمام شش سازنده برتر DRAM افت درآمد قابل توجهی از QoQ را تجربه کردند.