درآمد بازی AMD در سه ماهه گذشته تقریباً 10 درصد از Nvidia بود

کندی اقتصاد جهانی در طول سال 2022 بر بخش‌های مختلف فناوری، از جمله رایانه‌های شخصی و قطعات رایانه‌های شخصی تأثیر گذاشت، اما تحلیلگران انتظار دارند که اوضاع در نیمه دوم سال 2023 تغییر کند. این زمانی است که رقبای رایانه‌های گرافیکی جدیدترین کارت‌های میان‌رده خود را عرضه می‌کنند. مهمترین اعضای سری GeForce RTX 4000 انویدیا و سری Radeon RX 7000 AMD.منبع

انویدیا سرویس بازی ابری GeForce NOW خود را در درآمدهای بازی خود به حساب می آورد، اما بخش واقعی گمشده در تصویر، محموله های کنسول است. تیم رد سیلیکون پشت کنسول‌های پلی‌استیشن 5 سونی و سری ایکس‌باکس مایکروسافت را تامین می‌کند، در حالی که انویدیا فقط نینتندو سوییچ را تامین می‌کند.

مجموع سال مالی تفاوت معنی داری بین این دو شرکت نشان می دهد. جالب اینجاست که درآمد بخش بازی تقریباً با درصدهای مساوی در جهت مخالف تغییر کرده است. انویدیا در سال 2022 9 میلیارد دلار در زمینه بازی به دست آورد، در حالی که AMD 6.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. با این حال، اولی نسبت به سال 2021 27 درصد کاهش داشت، در حالی که دومی 21 درصد رشد کرد.

این اعداد بسیار نزدیک‌تر از تصویر بررسی سخت‌افزار Steam است که تیم گرین ۷۵ درصد از سهم بازار پردازنده‌های گرافیکی را در اختیار دارد. با این حال، گرافیک PC تنها بخشی از داستان را بیان می کند.

هر دو شرکت اخیرا گزارش‌های پایان سال 2022 را منتشر کرده‌اند که درآمد بازی‌های سه‌ماهه چهارم را به‌طور چشمگیری نشان می‌دهد. در حالی که درآمد تیم گرین در آن بخش 46 درصد نسبت به سال گذشته به 1.8 میلیارد دلار رسید، تیم رد تنها با هفت درصد کاهش به 1.6 میلیارد دلار رسید.

بخونید:  Steam با 10 میلیون کاربر همزمان در بازی و 33 میلیون فعال در آخر هفته گذشته رکورد خود را شکست.
بررسی وضعیت مالی سه ماهه چهارم 2022 از Nvidia و AMD نشان می دهد که علیرغم برتری قابل توجه Team Green، تیم Red تنها 11 درصد از درآمد کلی بازی عقب است. انویدیا در این بخش ضربه بسیار سخت تری نسبت به AMD خورد.

مایکروسافت اعداد دقیق کنسول ایکس باکس را گزارش نمی‌کند، بنابراین مشخص نیست که چقدر به سود AMD کمک می‌کند. با این حال، تحلیلگران Xbox Series X و S را با عمر 17 میلیون واحد تا به امروز می دانند، در حالی که سونی و نینتندو دستگاه های خود را به ترتیب 32 و 122 میلیون دستگاه دارند.

آمارهای مالی اخیراً منتشر شده نشان می دهد که در حالی که نینتندو در سال 2022 بیش از 9 ماه کنسول بیشتری فروخت – 14.91 میلیون به 12.8 میلیون سونی – گروه NPD گزارش می دهد که فروش سخت افزار پلی استیشن 5 به دلیل قیمت بالاتر، درآمد بیشتری در آمریکای شمالی ایجاد کرده است.

تصویر بزرگ: بحث‌ها در مورد رقابت بین Nvidia و AMD معمولاً تیم گرین را به عنوان موفق‌تر از دو غول گرافیکی رایانه‌های شخصی می‌دانند. با این حال، فاصله بین آنها بسته به کسب و کار شما تغییر می کند، زیرا هیچ یک از شرکت ها فقط پردازنده گرافیکی نمی فروشند.