درایورهای جدید Intel Arc بهبودهای گسترده ای را در عملکرد DirectX 9 به ارمغان می آورند


چه اتفاقی افتاده؟ یکی از مهم ترین نقص های Intel Arc عملکرد آن در بازی هایی است که از DirectX 9 API استفاده می کنند. برخی از کارت های رقیب می توانند بیش از 100 درصد از آن بهتر عمل کنند. با این حال، در این هفته، اینتل به روز رسانی درایور جدیدی را منتشر کرد که دارای نرخ فریم تا 1.8 برابر در عناوین DX9 است.

در ماه اکتبر، اینتل ورودی های دوم و سوم را در “سری A” از سری کارت های گرافیک Arc خود، A750 و A770 منتشر کرد. بررسی ما از هر دو محصول نشان داد که آنها وعده‌های خوبی داشتند، اما تنها در صورتی می‌توانستند به پتانسیل خود دست یابند که اینتل تلاش و مراقبت کند تا پیشرفت‌های بسیار مورد نیاز را انجام دهد. بزرگترین آن عملکرد DirectX 9 (DX9) آن بود.

اندکی قبل از راه اندازی، اینتل اعلام کرد که Arc از DX9 پشتیبانی نمی کند و در عوض از API تقلید می کند. اینتل انتظار داشت که این تغییر باعث شود تمرکز بیشتری بر روی پشتیبانی از DirectX 12 (DX12) کارت قرار گیرد در حالی که هیچ عملکرد قابل توجهی را در عناوین DX9 قربانی نمی کند. متأسفانه اینتل اینطور نبود.

هنگام تست کردن A750 و A770 در بازی Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)، محبوب‌ترین بازی در Steam، که اتفاقاً از DX9 نیز استفاده می‌کند، عملکرد به سادگی ناخوشایند بود. در حالی که هر کارت دیگری که در این بررسی تست شد، به محدوده 350-360 FPS رسید، کارت‌های گرافیک Arc فقط میانگین خجالت‌آور 146 FPS را داشتند.

اینتل به خریداران هشدار داد که راه اندازی اولیه Arc ممکن است همیشه روان نباشد، اما از دست دادن 200 FPS غیرقابل قبول است. با این حال، توسعه دهندگان داخلی سخت تلاش کرده اند تا درایورهای جدید را برای بهبود عملکرد در همه بازی ها، به ویژه آنهایی که از DX9 استفاده می کنند، منتشر کنند. این هفته، اینتل Arc Driver 3953 را منتشر کرد که به گفته اینتل می‌تواند نرخ فریم را تا 1.8 برابر افزایش دهد.

در حالی که ممکن است نرخ فریم در برخی از بازی‌ها، مانند Guild Wars 2 یا Payday 2، بهبود قابل توجهی نداشته باشد، برخی دیگر یا به افزایش 1.8 برابری گزارش شده نزدیک می‌شوند یا به آن می‌رسند. League of Legends، Stellaris و Starcraft 2 همگی افزایش عملکرد خوبی را نشان می‌دهند، با اولین بهبودی نزدیک به 40٪، اما برنده واقعی این نتایج CS:GO است.

تست‌های اینتل روی CS:GO نشان داد که میانگین نرخ فریم بازی از 177 FPS به 318 FPS با درایورهای جدید افزایش یافته است، که آن را به محدوده FPS نسبت به کارت‌های دیگر که در ماه اکتبر آزمایش کردیم، نزدیک‌تر می‌کند. شایان ذکر است که اینتل در 1080p با تنظیمات بالا تست کرد، در حالی که ما از تنظیمات متوسط ​​استفاده کردیم. نتایج CS:GO در 1440p یکسان بود که در بررسی خود نیز شاهد آن بودیم.

به طور کلی، ایجاد این تغییرات توسط اینتل در درایورهای Arc یک نشانه عالی است. رقابت بیشتر در بازار کارت گرافیک برای مصرف کنندگان یک مشکل بزرگ است. خوشحال است که اینتل تلاش خود را برای بهبود مستمر Arc نشان می دهد تا آن را به گزینه سوم مناسب برای خریداران تبدیل کند.

می توانید درایورهای جدید را از بخش دانلودهای ما دریافت کنید.منبع