در دهه 1930، کدام کشور یک کامپیوتر آنالوگ ساخت که روی آب کار می کرد؟

راه حل هایی با اندازه گیری آب در لوله های خاص (با دقت به کسری از میلی متر) یافت شد. این دستگاه در ابتدا برای حل مشکلات بتن ترک خورده ساخته شد، اما در ادامه با الهام بخشیدن به سیستم‌هایی با استفاده از فناوری مشابه در زمینه‌هایی از جمله زمین‌شناسی، متالورژی، فیزیک حرارتی و مهندسی موشک پیش رفت.

این سیستم مبتکرانه راه حل های عملی برای مدیریت مواد متنوع و شرایط آب و هوایی شدید روسیه ارائه می دهد. ممکن است در مقایسه با فناوری‌های مبتنی بر سیلیکون که امروزه می‌شناسیم، محرمانه به نظر برسد، اما ادغام‌کننده آب لوکیانوف جایگاه مهمی در سوابق تاریخ محاسباتی دارد. این امر بر سازگاری اختراع انسانی با استفاده از منابع در دسترس برای غلبه بر چالش‌های پیچیده تأکید می‌کند.

امروزه می توان آب انتگرال را در موزه پلی تکنیک مسکو مشاهده کرد.

در طراحی کانال Karakum در دهه 1940 از یک مجتمع کننده آب استفاده شد که یکی از بزرگترین کانال های آبیاری و تامین آب در جهان بود. همچنین ساخت خط اصلی بایکال آمور در روسیه در دهه 1970. کامپیوترهای آنالوگ آب تا دهه 1980 در اتحاد جماهیر شوروی برای مدل سازی در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار می گرفتند.

در حالی که اولین کامپیوترها مکانیکی بودند و به طور معروف روی لوله‌های خلاء کار می‌کردند، مکاتب فکری دیگری وجود داشت که نوع متفاوتی از کامپیوترها را برای ما به ارمغان آوردند که روی آب کار می‌کرد. دانشمند روسی ولادیمیر لوکیانوف در دهه 1930 یک کامپیوتر آنالوگ ساخت که به آن “تجمیع کننده آب” یا “یکپارچه ساز لوکیانوف” می گفتند.

بخونید:  سیگیت: هارد دیسک های نسل دوم HAMR با ظرفیت 30 ترابایت تقریباً اینجا هستند

پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح آشکار خواهد شد.

اعتبار تصویر: کرامولامنبع

این کامپیوتر برای حل معادلات دیفرانسیل جزئی ساخته شده است. این به ویژه در محاسبات برای ساخت و ساز بتن مفید بود، اجازه می دهد برای مواد مختلف و شرایط آب و هوایی. این دستگاه دیجیتالی نبود، اما برای انجام محاسبات خود از آبی استفاده می کرد که از طریق یک سری مخازن، لوله ها و پمپ های به هم پیوسته جریان می یافت. لوکیانوف کشف کرد که جریان آب از بسیاری جهات از نظر قوانین آن شبیه به توزیع گرما است، بنابراین با ساخت کامپیوتری که جزء اصلی آن آب بود، می‌توانست فرآیند حرارتی نامرئی را تجسم کند.