دعوا در مورد حادثه مرگبار کال آف دیوتی در سال 2017 با پرداخت 5 میلیون دلار به پایان رسید.


چه اتفاقی افتاده؟ بیش از پنج سال پس از کشته شدن اندرو فینچ 28 ساله توسط پلیس در اولین حادثه مرگبار سواتینگ ایالات متحده، شهر ویچیتا، کانزاس، در یک شکایت فدرال علیه کارآگاه پلیس جاستین رپ، با خانواده به توافقی 5 میلیون دلاری دست یافت. که فینچ را در ایوان مقتول کشت.

مرگ فینچ نتیجه شرط بندی 1.50 دلاری دو مرد در مسابقه Call of Duty: WWII بود که در 28 دسامبر 2017 برگزار شد. کیسی واینر و شین گاسکیل در یک تیم بازی می کردند که درگیری در مورد آتش دوستانه به اوج رسید و وینر تهدید کرد ‘swat’ Gaskill – عمل برقراری یک تماس جعلی با 911 به این امید که منجر به حضور پاسخ دهندگان مسلح در خانه یک فرد شود.

گاسکیل با تمسخر آدرسی را ارائه کرد، اما واینر نمی دانست، آن خانه قبلی بود. واینر با تایلر باریس – معروف به SWAuTistic به صورت آنلاین – تماس گرفت و آدرسی را که فکر می‌کرد گاسکیل است ارائه کرد. باریس به 911 اطلاع داد که به طور مرگبار به پدرش شلیک کرده و سایر اعضای خانواده را به گروگان گرفته است که باعث واکنش سریع پلیس ویچیتا شد.

وقتی پلیس به محل سکونت رسید و خانه را محاصره کرد، فینچ که هیچ یک از دست اندرکاران وقایع منجر به این نقطه را نمی شناخت، در را برای بررسی این هیاهو باز کرد. او بدون سلاح و بی‌خبر از آنچه اتفاق می‌افتد، پا به ایوان خود گذاشت و بلافاصله توسط افسر پلیس Rapp که 40 یارد دورتر بود مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

بخونید:  اکسپلویت Doom II برای اجرای Doom در داخل Doom مورد استفاده قرار گرفت

اندرو فینچ

رپ بعداً به بازرسان گفت که به فینچ شلیک کرد تا از سایر افسران اطراف خانه محافظت کند، زیرا فکر می کرد فینچ یک اسلحه را در کمرش دراز کرده است. هیچ اتهام جنایی علیه رپ مطرح نشد – او در سال 2022 به کارآگاه ارتقا یافت. خانواده فینچ در سال 2018 علیه شهر شکایت کردند.

Wichita Eagle گزارش می دهد که شهر در نهایت از شکایت رد شد و Rapp به عنوان تنها متهم باقی ماند، اما همچنان مسئول هزینه های حقوقی Rapp بود. شورای شهر با 6 بر 1 به تسویه حساب 5 میلیون دلاری رأی مثبت داد.

این شهر 2 میلیون دلار از این مبلغ را پرداخت می کند که شامل 500000 دلار از صندوق خودبیمه و 1.5 میلیون دلار از صندوق ذخیره شورای شهر “روز بارانی” است. مابقی از شرکت بیمه آن تامین می شود.

تاونی اونروه، مادر دو فرزند فینچ، گفت: «می‌خواهم از فعالانی که برای من و فرزندانم پنج سال جنگیدند تشکر و قدردانی کنم. از شهردار و شورایی که به نفع فرزندانم رای دادند، از شما تشکر می‌کنم که مطمئن شدید که خانواده‌ام می‌توانند از این کابوس عبور کنند و شروع به بهبودی کنند. از حمایت هایی که از جامعه خود دریافت کرده ایم.”

باریس که در زمان حادثه 25 ساله بود، در سال 2018 به 51 اتهام فدرال اعتراف کرد. او یک سال بعد به 20 سال زندان محکوم شد. وینر، مردی که آدرس را به باریس داد، به 15 ماه حبس محکوم شد، در حالی که گاسکیل پیگرد قانونی به تعویق افتاد که شامل رعایت شرایط خاصی برای جلوگیری از متهم شدن بود. KSN.com گزارش می دهد که او شرایط معامله را نقض کرد و بعداً به 18 ماه محکوم شد.

بخونید:  Micron ارسال "پیشرفته ترین DRAM جهان" را با استفاده از گره 1 بتا آغاز می کندمنبع