دل تبدیل به جدیدترین غول فناوری برای کاهش تعداد کارمندان می شود

اعتبار تصویر: برنت لوین، من پروینمنبع

فناوری‌های بزرگ اخیراً رژیم ثابتی از اخراج‌ها داشته‌اند و به نظر می‌رسد تعداد کمی از این روند رو به رشد مصون هستند. تقریباً در همه موارد، همه چیز به شیوه‌های استخدام بیش از حد در طول همه‌گیری ناشی از تغییر ناگهانی نحوه و مکان کار افراد برمی‌گردد. اکنون که تقاضا برای رایانه های شخصی و سایر لوازم الکترونیکی کاهش یافته است، شرکت ها دیگر نیازی به کمک اضافی ندارند.

وو جین هو، تحلیلگر ارشد بلومبرگ اینتلیجنس، معتقد است که کاهش مشاغل می تواند به دل کمک کند تا هزینه های سالانه را تا یک میلیارد دلار کاهش دهد.

ماه گذشته، شرکت تحقیقات بازار IDC اعلام کرد که محموله های جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه چهارم نسبت به سال قبل 28.1 درصد کاهش داشته است. در همین حال، TrendForce شاهد کاهش قیمت‌های DRAM و NAND فلش به ترتیب 23 و 28 درصد در مدت مشابه بود. این شرکت پیش بینی می کند که کاهش در ماه های آینده ادامه یابد. محموله هارد دیسک در سال 2022 تقریباً به نصف کاهش یافت، اگرچه تجاوز به SSD ها نیز نقش مهمی ایفا کرد. حتی سازندگان لوازم جانبی مانند لاجیتک نیز این فشار را احساس می‌کنند.

ارزش سهام دل در زمان نگارش اخبار 3.8 درصد کاهش یافته است.

کلارک نگفت که چه تعداد از اعضای تیم تحت تأثیر این تغییرات قرار خواهند گرفت، اما به گفته بلومبرگ، دل حدود 6600 شغل یا حدود پنج درصد از نیروی کار جهانی خود را حذف می کند. مدیر اجرایی گفت این تغییرات به Dell کمک می کند تا پیچیدگی، افزایش سرعت و سرعت بخشیدن به نوآوری را افزایش دهد، و افزود که این شرکت از افرادی که تحت تأثیر قرار گرفته اند، حمایت می کند تا در جای دیگری به دنبال کار باشند.

بخونید:  Polaroid's new I-2 instant camera seamlessly blends analog with modern tech

چه اتفاقی افتاده؟ Dell را به لیست رو به رشد شرکت های فناوری که در ماه های اخیر اخراج شده اند اضافه کنید. جف کلارک، مدیر عامل اجرایی، برخی از گام‌هایی را که Dell برای کمک به مقابله با محیط اقتصادی کنونی جهانی از جمله محدود کردن سفر، کاهش هزینه‌های خدمات خارجی و توقف استخدام خارجی انجام داده است، برجسته کرد، اما هشدار داد که برای ادامه موفقیت‌آمیز به تغییرات بیشتری نیاز است. در یک بازار نامشخص حرکت کنید در نهایت، به این معنی است که برخی از کارکنان شرکت را ترک خواهند کرد.