دل: زنجیره تامین رایانه شخصی به حالت عادی بازگشته است، اما کمبود تراشه همچنان بر بازار سرور تأثیر می گذارد

تصویر بزرگ: دل بر این باور است که زنجیره تامین رایانه های شخصی پس از یک ترن هوایی در چند سال گذشته که به دلیل همه گیری همه گیر ایجاد شد، تا حد زیادی به حالت عادی بازگشته است. با این حال، صنعت سرور به دلیل کمبود تراشه های طولانی مدت کمی طولانی تر خواهد بود.

سویت گفت که انتظار دارد تنگی بازار سرورها در سه ماهه چهارم کاهش یابد.

با این حال، این یک داستان متفاوت برای بازار سرور است، زیرا کمبود مداوم نیمه هادی ها همچنان اوضاع را پیچیده می کند. مایکل دل، رئیس دل، طی یک سخنرانی در کنفرانس جهانی فناوری Citi 2022 در نیویورک گفت که چالش‌های زیرساختی که با آن مواجه هستند هنوز تمام نشده است. دل افزود: “کاش اینطور بود. ما هنوز در برخی از گره های بعدی کمبود داریم، و انواع خاصی از سیلیکون سخت تر و در زمان های طولانی تر به دست می آیند.”

IDC در اوایل این ماه کاهشی را در محموله‌های رایانه‌های شخصی و تبلت‌های سنتی پیش‌بینی کرد که احتمالاً حداقل تا سال 2024 بهبود نمی‌یابد. شرکت تحقیقاتی آن را به دلیل ترکیبی از تورم، تضعیف اقتصاد و کاهش تقاضا به دنبال افزایش خرید در سال گذشته مقصر دانست. دو سال.

اعتبار تصویر: پانوماس نیکخومخای، روکا سوزامنبع

در اخبار مرتبط، مدیر عامل Dell در اوایل این هفته توصیه هایی را به دیگر رهبران در مورد کار از راه دور ارائه کرد. او گفت: “از تجربه من، اگر برای ایجاد همکاری و ایجاد احساس تعلق در سازمان خود روی ساعت های اجباری صرف شده در یک دفتر سنتی حساب می کنید، این کار را اشتباه انجام می دهید.”

بخونید:  اپل «فیسبوک روسی» را پس از تحریم‌های جدید بریتانیا از اپ استور حذف کرد

بلومبرگ روز جمعه به داده‌های شرکت مالی تجاری و فناوری Susquehanna International اشاره کرد که نشان می‌دهد زمان تحویل نیمه‌هادی‌ها به طور متوسط ​​26.8 هفته در ماه اوت بوده است. این فقط یک روز کوتاهتر از یک ماه قبل است و ظاهراً به تولیدکنندگان نیازمند کمک چندانی نمی کند.

در واقع، به نظر می‌رسد که ماشین روغن‌کاری شده به مسیر خود بازگشته است. افزایش تقاضای ناشی از همه‌گیری در حال کاهش است و استرس کمتری را بر تولیدکنندگان وارد می‌کند تا محصولاتی بیش از حد معمول تولید کنند. با بهبود موجودی، هزینه قطعات نیز کاهش می یابد.

پست دل در پاسخ به حرکت فزاینده برخی از بزرگترین بازیگران صنعت برای بازگرداندن کارمندان به دفتر بود. جای تعجب نیست که همه برای انجام این کار عجله ندارند. به نظر می رسد دل نیز فکر نمی کند که آنقدرها مهم باشد.

دل افزود: «نتایج کسب‌وکار ما نشان می‌دهد که برای ما کار می‌کند، و من معتقدم که این مدل در نهایت به عنوان آینده کار مورد استقبال قرار خواهد گرفت».

تام سویت، مدیر مالی شرکت دل، گفت که همیشه مشکلاتی وجود دارد که بر زنجیره رایانه های شخصی مصرف کننده تأثیر می گذارد، اما افزود که از دیدگاه آنها، اکنون بیشتر شبیه به هنجارهای تاریخی عمل می کند.