دولت ایالات متحده هشدار می دهد که PayPal، Venmo و سایر پلتفرم های پرداخت پوشش بیمه ای ارائه نمی دهند

تصویر بزرگ: این روزها اپلیکیشن‌های پرداخت به یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی تبدیل شده‌اند که مردم پول خود را خرج می‌کنند و پول خود را جابجا می‌کنند. اما دولت ایالات متحده هشدار می دهد که مشتریان احتمالاً از این برنامه ها اشتباه استفاده می کنند و در صورت شکست شرکت یا بحران های مالی جدید ممکن است با ضرر کلی روبرو شوند.

CFPB هشدار می‌دهد که اگر PayPal (که مالک Venmo نیز هست)، Cash App یا سایر پلت‌فرم‌های پرداخت P2P از کار بیفتند، شرکت بیمه سپرده فدرال احتمالاً هیچ نظری در این مورد نخواهد داشت. آژانس فدرال دریافته است که به‌طور پیش‌فرض، این خدمات پرداخت تحت پوشش بیمه‌های سپرده مناسب نیستند و کاربران احتمالاً نمی‌دانند که حقوق ماهانه یا پس‌اندازهای طولانی‌مدت آن‌ها در صورت سقوط شرکت‌های مربوطه، ممکن است به معنای واقعی کلمه از بین برود.

اخطار CFPB پس از رشته اخیر ورشکستگی بانک‌های پرمخاطب شامل بانک‌های سیلیکون ولی، سیگنچر بانک و بانک فرست ریپابلیک صادر می‌شود. در این موارد، شرکت بیمه سپرده فدرال توانست تا حدی وجوه ذخیره شده در حساب های بانکی را پوشش دهد، در حالی که مشتریان نگران برای برداشت انبوه پول خود به دستگاه های خودپرداز محلی خود می رفتند.

طبق بیانیه انجمن فناوری مالی، که نماینده PayPal، مالک برنامه نقدی Block و سایر شرکت‌های فعال در این صنعت است، برنامه‌های پرداخت برای ده‌ها میلیون مصرف‌کننده آمریکایی و کسب‌وکارهای کوچکی که برای هزینه‌های بهتر به آنها متکی هستند، “ایمن و شفاف” هستند. و پول خود را مدیریت کنند. بیمه FDIC هنوز به محصولی که برای استفاده انتخاب می کنند بستگی دارد.

بخونید:  خرابی اپل واچ اولترا نشان می دهد که تعمیر آن آسان نیست، آژیر ممکن است ناامید شودمنبع

CFPB هشدار می‌دهد وجوه ذخیره‌شده در پلت‌فرم‌های پرداخت P2P می‌تواند در معرض خطر از دست دادن «در صورت مشکلات مالی یا شکست واحد تجاری» باشد که سازمان غیربانکی را اداره می‌کند، و مصرف‌کنندگان ممکن است به طور کامل متوجه «زمان یا تحت چه شرایطی» نباشند. با بیمه سپرده محافظت شود.»

CFPB می‌گوید یک حساب PayPal «ساده» اگر کاربر در «فعالیت‌های خاصی» مانند افتتاح حساب کارت نقدی PayPal شرکت نکند، واجد شرایط بیمه سپرده نیست. همین امر در مورد Venmo نیز صدق می کند، در حالی که کاربران Apple Pay باید حساب خود را در Green Dot Bank ثبت کنند تا بیمه سپرده عبوری دریافت کنند. در همین حال، Google Pay هیچ ضمانت سپرده ای را ارائه نمی دهد که CFPB از آن مطلع است.

برنامه‌های موسوم به «پرداخت P2P» مانند Venmo، Paypal و Cash App سازمان‌های «غیربانکی» هستند که خدمات پرداخت متناسب با بازار دیجیتال را ارائه می‌دهند. در پایان، CFPB هشدار می دهد، ناتوانی آنها در ارائه بیمه مناسب و بانک مانند می تواند منجر به مشکلات بی ثباتی اقتصادی شود. ناظر دولت ایالات متحده برای حمایت از مصرف کننده به فروپاشی پلتفرم های رمزنگاری FTX و Voyager در سال 2022 اشاره می کند که منجر به آسیب های قابل توجهی به مصرف کنندگان کریپتو شد که صدها میلیون دلار از دست دادند.

دفتر حمایت مالی از مصرف کننده (CFPB) اخیرا گزارشی در مورد برنامه های پرداخت منتشر کرده است، ابزاری برای انتقال وجوه که به طور فزاینده ای برای ذخیره پول نیز استفاده می شود. تنها در ایالات متحده، بیش از سه چهارم بزرگسالان و 85 درصد از مصرف کنندگان جوان (29-18) حداقل از یک برنامه پرداخت استفاده کرده اند که منجر به حجم تراکنش تقریباً 893 میلیارد دلاری تنها در سال 2022 شده است.

بخونید:  Remedy به‌روزرسانی سرمایه‌گذاران را در مورد پنج پروژه‌ای که در حال تولید است منتشر می‌کند