دولت بایدن می خواهد 30 درصد مالیات بر برق مصرفی برای استخراج ارزهای دیجیتال اعمال کند

در ادامه این پست آمده است که مصرف انرژی مرتبط با رمزنگاری اثرات منفی بر محیط زیست، کیفیت زندگی و شبکه های برق دارد. علاوه بر این، آلودگی ناشی از تولید برق به طور نامتناسبی بر محله های کم درآمد و جوامع رنگین پوست وارد می شود.

یک سیب زمینی داغ: دولت بایدن در حال تلاش برای اعمال مالیات 30 درصدی بر برق مورد استفاده در عملیات رمزنگاری است. کاخ سفید می‌گوید این صورت‌حساب اضافی نتیجه آسیب‌هایی است که رمزنگاری به محیط‌زیست، قیمت‌های بالای انرژی و عدم مزایای آن وارد می‌کند.

همچنین بخوانید: Crypto Mining چیست؟ این همه چگونه اتفاق می افتد؟

یاهو نیوز اشاره می کند که سایر صنایعی که برق زیادی مصرف می کنند، مانند صنایع شیمیایی و فولادی، برای مصرف برق خود مالیاتی دریافت نمی کنند. کاخ سفید گفت به این دلیل که این صنایع برای اقتصاد حیاتی هستند، مشاغل و سایر موارد ضروری را تامین می کنند، در حالی که کریپتوهای نوسان می توانند برای سیستم مالی خطراتی ایجاد کنند. “در همان زمان که منافع [of cryptomining] کاخ سفید گفت: به طور کامل مستند نشده است، نگرانی هایی در مورد خطر برای ثبات مالی و قطعا نگرانی های زیست محیطی وجود دارد.

CEA می‌خواهد این مالیات را معرفی کند زیرا «در حال حاضر، شرکت‌های استخراج رمزنگاری مجبور نیستند تمام هزینه‌هایی را که به دیگران تحمیل می‌کنند، به شکل آلودگی محیطی محلی، قیمت‌های بالاتر انرژی، و تأثیرات افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای بر آب و هوا بپردازند. “

کاخ سفید گزارش نیویورک تایمز را برجسته می کند که بیان می کند میزان انرژی مورد استفاده 34 مورد از بزرگترین عملیات استخراج رمزنگاری برابر با برق استفاده شده توسط 3 میلیون خانه اطراف است. این می افزاید که میزان برق مورد استفاده در رمزنگاری در ایالات متحده در سال 2022 مشابه با برق تمام رایانه های خانگی یا روشنایی منازل این کشور بود.

بخونید:  GeForce RTX 3080 vs. Radeon RX 6800 XT: 2023 Revisit

در یک پست آنلاین، شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید (CEA) مالیات غیر مستقیم انرژی معدنی دارایی دیجیتال (DAME) را برای بودجه سال مالی 2024 پیشنهاد کرد. بیان می‌کند که این مالیات به هزینه‌های اقتصادی و زیست‌محیطی روش‌های فعلی استخراج دارایی‌های کریپتو می‌پردازد. این مالیات طی سه سال به صورت مرحله‌ای معرفی می‌شود که از 10 درصد در سال آینده شروع می‌شود، سپس به 20 درصد و در نهایت به 30 درصد افزایش می‌یابد. پیش بینی می شود که در طول یک دهه حدود 3.5 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

دولت های بسیاری از کشورها با نگرانی های ایالات متحده در مورد مسائل زیست محیطی و سایر مسائل ناشی از استخراج رمزنگاری مشترک هستند. چین آن را در سال 2021 ممنوع کرد – که منجر به تبدیل شدن ایالات متحده به رهبر جدید معدنکاری جهانی شد – مانند هشت کشور دیگر. در جاهای دیگر، چندین ایالت ایالات متحده اکنون استخراج رمزنگاری را محدود کرده یا قیمت برق بالاتری را برای این عمل دریافت می کنند.منبع