دو نمونه اولیه NES منتشر نشده در eBay درآمد زیادی به همراه خواهند داشت


چه اتفاقی افتاده؟ دو بازی بسیار کمیاب و منتشر نشده Nintendo Entertainment System راه خود را به eBay پیدا کرده اند، جایی که قیمت پیشنهادی قبلاً به مرز 6000 دلار رسیده است. این حراجی ها از فروشندگان جداگانه ای خارج از کالیفرنیا است و توجه حافظان بازی در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. فرانک سیفالدی، یکی از بنیانگذاران بنیاد تاریخچه بازی های ویدیویی (VGHF)، توجه را به حراج ها جلب کرد.

اولین مورد برای نمونه اولیه ایالات متحده از میدان های جنگ ناپلئون است. طبق توضیحات، این بازی بی‌نظیر و منتشر نشده پس از خرید Broderbund توسط The Learning Company در سال 1998، از یک زباله‌دان نجات یافت. این سبد دارای گواهینامه WATA است و شامل دو رام CHR اضافی است. حتی با تمام جعبه آرت مورد نیاز برای ساخت جعبه بازی خرده فروشی همراه است.

میدان‌های نبرد ناپلئون تقریباً چهار روز از زمان نگارش این مقاله باقی مانده است و تا سقف 5900 دلار پیشنهاد شده است.

مزایده دوم و شاید حتی قانع‌کننده‌تر، مربوط به یک نمونه اولیه کارتریج آزمایشی NES است که طبق گزارش‌ها توسط Rare ساخته شده است. اسکنر دوبله، یک نمونه اولیه یک سطحی است که برای Power Glove طراحی شده است. قابل ذکر است که تنها دو بازی تا کنون با پشتیبانی رسمی از لوازم جانبی بدبخت NES منتشر شده است. اگر وارد بازار شده بود، این سومین بار بود.

حراج اسکنر حدود یک روز و نیم باقی مانده است و تا 6000 دلار در حال حاضر است. هر دو فروشنده با صدها تراکنش موفق، بازخورد 100 درصد مثبت دارند.

سیفالدی گفت که این معمولاً همان چیزی است که آنها دنبال می‌کنند و بعد از این واقعیت از نظر مالی می‌فهمند. با این حال، سال سختی بوده است و متأسفانه آنها در موقعیتی نیستند که هزاران دلار به این نمونه‌های اولیه بپردازند.

با این حال، هر کسی که علاقه مند به کمک در این تلاش است، می تواند DM Cifaldi را در مورد گزینه های قابل کسر مالیات برای اهدا به VGHF بحث کند. در یک پست در 11 اکتبر، سیفالدی گفت که آنها قبلاً 4000 دلار جمع آوری کرده اند تا به سمت خریدها بروند.

در اینجا امیدواریم که بازی‌ها به دست مالکی برسد که مایل است آنها را رها کند تا جامعه جمعی از آن لذت ببرند.

منبع