دیسک Call of Duty: Modern Warfare II PS5 حاوی تنها 70 مگابایت داده است که به دانلود 150 گیگابایتی نیاز دارد.

برای مثالی در اواسط انتقال، Bethesda برخی از بازی‌های رایانه‌ای مانند Wolfenstein II: The New Colossus و Prey 2017 را در یک دی‌وی‌دی منفرد حاوی چند گیگ به‌صورتی که بقیه از طریق Steam دانلود می‌شوند، عرضه کرد. یک نمونه قدیمی شبیه به Modern Warfare II دیسک خرده فروشی PC برای Metal Gear Solid V: The Phantom Pain بود که فقط حاوی یک نصب کننده Steam بود.

این روزها، بسیاری از عناوین بزرگ نیاز به دانلود قابل توجهی دارند و توزیع دیجیتال را به دیسک های خرده فروشی ترجیح می دهند. با وجود گسترش اینترنت پرسرعت، این روند هنوز برای بسیاری از کاربران با اتصالات کند یا محدودیت داده ها مشکل ساز است. بسیاری ممکن است نتوانند Modern Warfare II را در روز اول بازی کنند.

با این حال، تعداد زیادی از کاربران کنسول هنوز به نسخه های فیزیکی وابسته هستند. از آنجایی که دیسک‌های Modern Warfare II اساساً خالی هستند، آنها فقط به عنوان مجوزهای مالکیتی عمل می‌کنند که کاربران همچنان می‌توانند اجاره کنند، تجارت کنند، بفروشند یا قرض بگیرند.

یک حساب توییتر که فهرستی از محتویات بازی‌های خرده‌فروشی روی دیسک را نشان می‌دهد، نشان می‌دهد که دیسک پلی‌استیشن 5 برای Call of Duty: Modern Warfare II تنها 70 مگابایت داده دارد. بدتر از همه، این بازی – که این هفته راه اندازی می شود – نیاز به دانلود 150 گیگابایتی دارد. همین امر احتمالاً در ایکس باکس نیز صادق است.

علاوه بر این، Infinity Ward هشدار داد کاربران مخالف تغییر منطقه دستگاه خود به نیوزلند برای شروع بازی قبل از راه اندازی رسمی در جایی که واقعاً در آن زندگی می کنند، هستند. استفاده از این ترفند می تواند بازیکنان را تا تاریخ خیابان محلی خود از بازی خارج کند.

منبع

کاربران اغلب از نیاز به دانلود وصله‌های بزرگ روز اول شکایت کرده‌اند که به محض قرار دادن دیسک در کنسول خود، از لذت بردن از یک بازی جدید جلوگیری می‌کنند. Modern Warfare II همه چیز را یک قدم جلوتر می‌برد و مشتریان را ملزم می‌کند که کل بازی را حتی اگر نسخه فیزیکی آن را خریداری کرده‌اند دانلود کنند، و این یک دانلود بزرگ است.

ارسال یک دیسک تنها با بخش کوچکی از یک بازی یک گام جدید برای نسخه های کنسولی است، اما نه برای رایانه های شخصی. دیجیتال سال‌ها بر رایانه‌های شخصی حاکم بوده است، زیرا بیشتر رایانه‌ها دیگر حتی با درایوهای دیسک نوری عرضه نمی‌شوند. از آنجایی که درایوهای Blu-ray PC هرگز مورد استفاده قرار نگرفتند، برخی از ناشران به تدریج از حمل و نقل بازی‌ها در چندین دی‌وی‌دی به ارائه جعبه‌ها یا کارت‌های حاوی کدهای دانلود گذر کردند.

نسخه قبلی بازی – Call of Duty: Modern Warfare 2019 – نیز از حجم دانلود بدنام و نیازهای ذخیره سازی رنج می برد. با این حال، این عنوان بهانه ای بود که در قسمت بالایی به Call of Duty: Warzone متصل شده بود، که برای دنباله آن صدق نمی کند. تنها پوشش نقره‌ای این است که Modern Warfare II به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با نصب یا حذف مستقل حالت‌های کمپین، همکاری و Spec Ops در فضا صرفه‌جویی کنند.