رئیس ایکس باکس نمونه اولیه دستگاه پخش بازی «Keystone» را معرفی کرد


چه اتفاقی افتاده؟ مایکروسافت تأیید کرده است که فیل اسپنسر یک بار دیگر یک محصول منتشر نشده را با گذاشتن آن در قفسه خود فاش کرده است. در این مناسبت، رئیس ایکس‌باکس به‌طور مختصر دستگاه استریم Game Pass شرکت خود را با نام رمز Keystone به نمایش گذاشت، اگرچه این فقط یک نمونه اولیه است. نسخه نهایی احتمالاً کاملاً متفاوت به نظر می رسد.

به نظر می‌رسد که اسپنسر تمایل زیادی به گذاشتن محصولات منتشر نشده مایکروسافت در معرض دید همگان دارد – اما لزوماً متوجه نمی‌شوند. او در سال 2020، ماه‌ها قبل از عرضه Xbox Series S مصاحبه‌هایی انجام داد که در آن کنسول پشت سر او در قفسه کتاب او نشسته بود.

اسپنسر در توییتی به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد Fallout نوشت: “Vault Boy پناهگاه را ترک کرد و در کنار دفتر من توقف کرد تا سالگرد #Fallout25 را جشن بگیرد.” او عکسی از قفسه‌هایش که در آن برخی از کالاهای Fallout و موارد دیگر، از جمله چیزی شبیه یک Xbox کوچک در بالا با یک کنترلر کوچکتر از استاندارد در کنار آن به نظر می‌رسد، اضافه کرد.

مردم فوراً حدس زدند که دستگاه موجود در تصویر کی استون است. در ماه مه، مایکروسافت تأیید کرد که هنوز روی یک دستگاه فقط پخش جریانی کار می کند، انتظار می رود که یک مینی ست تاپ باکس یا دانگل دارای نسخه ای از سیستم عامل ایکس باکس باشد. احتمالاً شامل برنامه‌های پخش جریانی نیز می‌شود. شرکت ردموندی در آن زمان گفت که به سمت رویکرد جدیدی برای کی استون و تمرکز مجدد تلاش‌های خود حرکت می‌کند.

مایکروسافت اکنون تأیید کرده است که دستگاه موجود در قفسه اسپنسر یک نسخه اولیه قدیمی‌تر از Keystone است – یعنی دستگاهی که قبل از اینکه شرکت از آن طراحی دور شود روی آن کار می‌شد.

از زمان معرفی مایکروسافت در ماه می، چیز زیادی در مورد Keystone نشنیده ایم. تصور اینکه اسپنسر عمداً نمونه اولیه را در معرض دید قرار نداده تا به مردم یادآوری کند که دستگاه هنوز در حال کار است، سخت است. شاید این تلاشی بود برای جلب توجه قبل از اعلام رسمی مایکروسافت.

پس از اعتراف گوگل مبنی بر تعطیل شدن Stadia در چند ماه پس از عدم دستیابی به تعداد کاربران مورد انتظار، صحبت های زیادی در مورد سرویس های فقط پخش جریانی وجود دارد. سرویس Xbox Game Pass در حال حاضر بسیار محبوب است و در تلفن ها و تلویزیون های سامسونگ در دسترس است، بنابراین جعبه اختصاصی ممکن است در جایی موفق شود که دیگران شکست خورده باشند.

منبع