رابط کاربری جدید Google Drive، Docs، Sheets و Slides شروع به عرضه می کند

چیزی که باید منتظرش بود: اگر در این هفته با ورود به یکی از سرویس‌های بهره‌وری مبتنی بر ابر Google متوجه چیز متفاوتی شدید، جزو اولین افرادی هستید که بازنگری UI Workspace را دریافت می‌کنید. همه کاربران Workspace باید طی چند هفته آینده این به‌روزرسانی را دریافت کنند.

تغییرات در برنامه های بهره وری در درجه اول بصری هستند و باعث می شوند برخی از عناصر بزرگتر و برخی دیگر فشرده تر به نظر برسند. گوگل امیدوار است که رابط گرافیکی ساده شده به کاربران کمک کند تا عملکردهای پرکاربرد را سریعتر پیدا کنند. همچنین بهبودهایی در نظر دادن، خط کش های پس زمینه و خطوط شبکه وجود دارد.

در حالی که رابط جدید تمام عملکردهایی را که کاربران انتظار دارند حفظ می کند، برخی موارد را مجدداً مرتب می کند. کسانی که به دنبال اطلاعاتی درباره وضعیت یک سند هستند، مانند تاریخچه نسخه و آخرین ویرایش‌های آن، اکنون می‌توانند با کلیک کردن روی نماد ساعت در گوشه سمت راست بالای پنجره، آن را بیابند.

گوگل برای افزایش بهره وری و سرعت دسترسی، اقدامات کلیدی را به صورت درون خطی روی فایل ها اضافه کرد. منوهای کشویی جدید به کاربران این امکان را می دهد که به سرعت فایل ها را بر اساس نوع، مالک و آخرین تغییر فهرست کرده و پیدا کنند. این شرکت همچنین امکان انتخاب چندین آیتم را به طور همزمان برای اقدامات دسته ای اضافه کرده است.

علاوه بر این، Google شروع به ارائه عملکرد جدید برای Sheets کرده است تا به کاربران اجازه دهد راحت‌تر داده‌ها را از منابع دیگر بر اساس اطلاعات موجود در صفحه‌گسترده استخراج کنند. به عنوان مثال، با کلیک راست بر روی نام یک فرد در صفحه گسترده، اطلاعات تماس آنها بلافاصله در صورت موجود بودن نمایش داده می شود. سلول‌هایی که مکان‌ها را ذکر می‌کنند نیز می‌توانند مستقیماً به Google Maps پیوند داشته باشند. به‌روزرسانی‌های برگه‌ها همچنین اطلاعات مربوط به تقویم یا امور مالی را در دسترس‌تر می‌سازد. برخی از ویژگی های جدید در حال حاضر در دسترس هستند، در حالی که برخی دیگر در چند هفته آینده وارد خواهند شد.

بخونید:  هواپیماها و فناوری‌های جدید نمایشگر در به‌روزرسانی چهلمین سالگرد Microsoft Flight Simulator فرود می‌آیندمنبع

گوگل به روز رسانی رابط کاربری برای Google Docs، Sheets، Drive و Slides را آغاز کرده است. این شرکت برنامه‌های بهره‌وری خود را به چارچوب جدید Material Design 3 وارد می‌کند – زبانی بصری که باید برنامه‌های Google را راحت‌تر و خواناتر کند. جیمیل یک سال پیش آپدیت مشابهی دریافت کرد که ادغام سرویس هایی مانند Meet، Chat و Spaces را بهبود بخشید. همه کاربران باید تا 25 مارس بهبودهای بصری و عملکردی را دریافت کنند.

در هفته‌های آینده، گوگل نیز بهبودهایی را در Smart Canvas ارائه می‌کند. این چارچوب به کاربران این امکان را می‌دهد که الگوهای دعوت‌های تقویم، فاکتورها، قراردادها و سایر فرم‌ها را آسان‌تر جمع‌آوری کنند. مشارکت‌کنندگان همچنین می‌توانند با شکلک به موارد موجود در اسناد رأی دهند و به آنها واکنش نشان دهند.