راه اندازی FireDrone، انقلاب مقاوم در برابر حرارت نجات دهنده در آتش نشانی

این فقط گرمای شدید نیست که پهپاد می تواند تحمل کند. FireDrone همچنین می تواند در سرمای شدید کار کند، همانطور که تیم نشان داد وقتی دستگاه را به یک تونل یخچالی در سوئیس برد. این امر باید FireDrone را به گزینه ای برای امدادگران کوهستانی تبدیل کند که در شرایط یخبندان جستجو می کنند.

چه اتفاقی افتاده؟ پهپادها کاربردهای زیادی فراتر از اسباب بازی برای علاقمندان، اپراتورهای دوربین و تحویل بسته دارند. شغل بعدی آنها می تواند به عنوان آتش نشان در موقعیت هایی مانند آتش سوزی ساختمان ها یا آتش سوزی های جنگلی باشد، به لطف نمونه اولیه جدیدی که برای مقاومت در برابر دمای شدید ساخته شده است.

کواچ گفت: “کاربرد پهپادها اغلب توسط عوامل محیطی مانند دما محدود می شود. ما راهی برای غلبه بر آن نشان می دهیم و متقاعد شده ایم که یافته های ما به آزادسازی قدرت آینده پهپادها برای محیط های شدید کمک می کند.”منبع

FireDrone همچنین دارای یک سیستم خنک کننده داخلی است که به آن کمک می کند تا دمای 200 درجه سانتیگراد (392 درجه فارنهایت) را به مدت ده دقیقه تحمل کند.

این پهپاد در مرکز آموزشی Andelfingen سوئیس مورد آزمایش قرار گرفته است که توسط سازمان آتش نشانی بیمه ساختمان کانتون زوریخ مورد استفاده قرار می گیرد، جایی که می تواند از میان شعله های آتش ناشی از آتش سوزی گاز بدون هیچ آسیبی عبور کند.

محققان برای ساختن FireDrone مقاوم در برابر حرارت بدون اضافه کردن وزن بیش از حد به بدنه، به طبیعت نگاه کردند. روکش آلومینیومی فوق منعکس کننده پهپاد برعکس عمل می کند که پرهای پنگوئن گرما را جذب می کند. قوطی های CO2 مایع که به گاز تبدیل می شوند از اثر خنک کنندگی تبخیر عرق در بدن ما الهام گرفته شده است. و لایه کاشی های ایروژل شبیه حشره است که لایه های فوم ایجاد می کند تا خود را عایق کند.

بخونید:  قرارداد مایکروسافت آفیس برای مجوز مادام العمر به 29 دلار کاهش یافته است

طبق گزارش The Reg، این پهپاد از یک عایق پلاستیکی پلی‌آمید حرارتی جدید استفاده می‌کند که کل دستگاه را با مواد مقاوم در برابر آتش می‌پوشاند. آئروژل ها پلیمرهای پر از هوا هستند که از ساختار نانوالیاف با چگالی کم تشکیل شده و با الیاف شیشه تقویت شده اند. ناسا از آنها به عنوان عایق در لباس های فضایی استفاده می کند.

محقق اصلی این مطالعه، پروفسور میرکو کواچ، مدیر آزمایشگاه رباتیک هوایی در امپریال کالج لندن و رئیس آزمایشگاه رباتیک پایداری در Empa، گفت که FireDrone می‌تواند قبل از آتش‌نشان‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات حیاتی مانند شناسایی افراد گرفتار شده ارسال شود. ، طرح‌بندی ساختمان‌ها و خطرات غیرمنتظره، به طور بالقوه به ایمن نگه‌داشتن آتش‌نشان‌ها و نجات جان بیشتر کمک می‌کند.

محققان کالج امپریال لندن و امپا – واحد علوم مواد آزمایشگاه فدرال سوئیس – نمونه اولیه یک پهپاد به نام FireDrone ساخته اند.