راه اندازی Steam شبیه ساز دلفین توسط اطلاعیه DMCA نینتندو برای Valve مسدود شد

اما نینتندو شهرت خود را به عنوان یکی از شرکت‌های دعوی حقوقی در جهان بیهوده به دست نیاورد. در حالی که از زمان راه اندازی نرم افزار درباره Dolphin شناخته شده است، به نظر می رسد اضافه شدن این شبیه ساز به Steam یک قدم بسیار دور بوده است.

علاقه نینتندو به اقدامات قانونی به خوبی مستند شده است. از جمله موارد دیگر، از صاحبان سایت های رام شکایت کرده است، یک پورت رایانه شخصی Super Mario 64 را از بین برده است، یک حذف DMCA برای ابزار ساخت بازی «Pokemon Essentials» ارسال کرده و از ستاره TikTok/Twitch Pokeprincxss شکایت کرده است. و فراموش نکنیم که چگونه می‌خواست با حکم طولانی هکر گری باور که اخیراً زودتر از موعد از زندان آزاد شد، پیامی ارسال کند.منبع

قبل از حذف، صفحه Dolphin Steam خاطرنشان کرد که شبیه‌ساز همراه با بازی‌ها ارائه نمی‌شود و نیاز دارد که کاربر یک نسخه اصلی از هر بازی را که شبیه‌سازی می‌کند داشته باشد.

شبیه‌ساز Dolphin با ترکیب این کلیدهای رمزنگاری بدون مجوز نینتندو و رمزگشایی رام‌ها در زمان اجرا یا بلافاصله قبل از اجرا عمل می‌کند.[s] در نامه DMCA آمده است: یک اقدام تکنولوژیکی که به طور موثر دسترسی به اثر محافظت شده تحت قانون حق چاپ را کنترل می کند.

طرفداران شبیه ساز یکپارچهسازی با سیستمعامل از حذف ناامید خواهند شد زیرا نسخه رایگان Steam از نمایشگرهای 4K، کنترلرهای مدرن و نت پلی پشتیبانی می کند. خبر خوب این است که می توانید شبیه ساز Dolphin را به صورت رایگان و ایمن از دانلودهای TS دانلود کنید.

بخونید:  US government awards contracts for smart surveillance clothing

دیگر نه

در ماه مارس بود که شنیدیم که Dolphin منبع باز، که پس از انتشار در سال 2003 به اولین شبیه ساز تبدیل شد که می تواند بازی های تجاری GameCube را با موفقیت اجرا کند، به Steam می آید.

تیم دلفین می گوید که در حال حاضر در حال بررسی گزینه های خود هستند و در آینده نزدیک پاسخ عمیق تری خواهند داشت. آنها می توانند یک ادعای متقابل ارائه کنند که به طور بالقوه امکان بازگشت دلفین به Steam را فراهم کند اگر نینتندو شکایت نکرد، اما شرکت ژاپنی به احتمال زیاد شکایت خواهد کرد.

WTF؟! اگر شما یکی از افرادی هستید که مشتاقانه منتظر آمدن GameCube و Wii شبیه‌ساز Dolphin به Steam هستند، در اینجا یک خبر بد وجود دارد: نینتندو یک اخطار حذف DMCA به Valve ارسال کرده و به شرکت دستور داده است تا انتشار Dolphin را مسدود کند.

چند هفته پیش، Dbrand نینتندو را با یک پیام محرمانه در عکس‌های شبیه‌سازی Zelda تشویق کرد که روی آن نوشته شده بود: «برو با وکلا مقابله کن». با کمال تعجب، هیچ پاسخی از سوی نینتندو به مجموعه Clone of the Kingdom، که دارای شرح تیتری با عنوان «قدرت سرقت ادبی» است، دریافت نکرده است.

در پستی که در اوایل امروز، تیم Dolphin نوشت که انتشار Steam این شبیه ساز به طور نامحدود به تعویق افتاده است. نینتندو با استناد به DMCA علیه صفحه استیم Dolphin، به Valve یک توقف و توقف صادر کرد. اخطارهای DMCA به جای مجرمان ادعایی، به ارائه دهندگان خدمات ارسال می شود.

بخونید:  Asus ROG Phone 7 Ultimate با مشخصات پرچمدار، دریچه خنک کننده موتوری معرفی شد

در نامه نینتندو (از طریق PC Gamer) آمده است که شبیه ساز Dolphin حقوق مالکیت معنوی نینتندو، از جمله مقررات ضد دور زدن و ضد قاچاق قانون حق چاپ هزاره دیجیتال (DMCA) را نقض می کند. نینتندو می نویسد، به این ترتیب، Valve موظف است Dolphin را از فروشگاه Steam حذف کند.