ربات انبار آمازون مجهز به هوش مصنوعی “وظایف تکراری” را که توسط کارگران انسانی انجام می شود، انجام می دهد

همانطور که توسط CNBC گزارش شده است، آمازون از اسپارو در کنفرانس تحویل آینده در نزدیکی بوستون، جایی که چندین فناوری جدید را به نمایش گذاشت، رونمایی کرد.

تصور اینکه آمازون قصد دارد انبارهای خود را تقریباً به طور کامل خودکار کند، سخت است. این غول فناوری همچنین در حال تلاش بیشتر برای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین است و به طور بالقوه عنصر انسانی را از تجارت خود حذف می کند.منبع

چه اتفاقی افتاده؟ آمازون مدت‌هاست که طرفدار استفاده از ربات‌ها در بسیاری از انبارهای خود بوده است، که جدیدترین آنها برای کمک به کارگران در بخش‌های تکراری‌تر کار طراحی شده است: بازوی روباتیکی به نام Sparrow که می‌تواند اقلام را قبل از بسته‌بندی بچیند و دسته‌بندی کند. .

اسپارو اولین ربات در سیستم انبار آمازون است که قادر است اقلام با اندازه های مختلف را شناسایی کند، آنها را بردارید و آنها را بدون دخالت قابل توجه انسان کنترل کند. یک ویدیو نشان داد که بازو یک بازی رومیزی، یک بطری ویتامین و مجموعه‌ای از ورقه‌ها را انتخاب کرده و می‌گیرد و هر مورد را به آرامی در جعبه‌ها قرار می‌دهد. TechCrunch می نویسد: نسل های قبلی بازوهای رباتیک آمازون تنها قادر به برداشتن حدود 15 اندازه مختلف جعبه بودند.

استقبال آمازون از اتوماسیون بار دیگر سؤالاتی را در مورد اینکه آیا ربات‌ها جایگزین مشاغل انسانی خواهند شد، به‌خصوص پس از اعتراف این شرکت به استخدام بیش از حد کارگران در طول همه‌گیری و رانندگی اتحادیه در برخی از انبارهای آن، ایجاد کرد. آمازون اصرار دارد که اسپارو کارهای خسته کننده ای را انجام می دهد و کارگران را برای انجام سایر وظایف آزاد می گذارد. امیدواریم اینها شامل جمع آوری مقرری بیکاری نباشد.

بخونید:  به‌روزرسانی Quake حالت کلاسیک «Capture the Flag» را اضافه می‌کند

در سال 2016، آمازون جایزه برتر 25000 دلاری را به برنده دومین چالش سالانه ربات Picking Challenge به ماشینی داد که ترکیبی از هوش مصنوعی یادگیری عمیق، دوربین‌های حسگر عمق، و یک گیره و مکنده «دو انگشتی» برای انتخاب و انتخاب اقلام است.

اسپارو از بینایی کامپیوتر و هوش مصنوعی برای شناسایی اقلام بر اساس اندازه، شکل و بارکد آنها استفاده می کند. آمازون گفت که این ربات می تواند حدود 65 درصد از کل موجودی محصولات این شرکت را شناسایی کند که میلیون ها کالا را پوشش می دهد. بازو همچنین دارای مکنده هایی برای برداشتن و نگه داشتن محصولات است.

در ماه ژوئن، آمازون پروتئوس را معرفی کرد، یک ربات انبار که برخلاف ماشین‌های خودمختار قبلی‌اش، می‌تواند بدون نیاز به محدود شدن در مناطق محدود یک انبار (یعنی در قفس) کار کند. وظایف آن شامل بلند کردن و جابجایی GoCarts – قفس‌های چرخدار بزرگی است که برای نگهداری اقلام استفاده می‌شود – از یک ناحیه از یک مرکز به منطقه دیگر.