رشد مشترکین Spotify با نزدیک شدن به افزایش قیمت در سال 2023 ادامه دارد

به نظر می رسد افزایش قیمت برای Spotify برای دوره، به خصوص در این مرحله از بازی، برابر است.

اعتبار تصویر: dlxmedia, Alexander Shatovمنبع

اپل در اوایل این هفته افزایش قیمت برای چندین سرویس اشتراک از جمله Apple Music و Apple TV+ را اعلام کرد. هفته گذشته، YouTube قیمت پخش خانواده Premium خود را 5 دلار در ماه افزایش داد و از مشتریان دعوت کرد تا نظرات خود را در مورد تغییر نرخ به اشتراک بگذارند. دیزنی در تابستان اعلام کرد که از دسامبر قیمت‌ها را افزایش خواهد داد و نتفلیکس در ابتدای سال قیمت‌ها را برای مشترکین ایالات متحده افزایش داد.

به طور خلاصه: اسپاتیفای در گزارش سه ماهه سوم خود، دوره سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر 2022 را با 456 میلیون کاربر فعال ماهانه به پایان رساند که نسبت به سه ماهه قبل 20 درصد رشد و پنج درصد بیشتر از سه ماهه قبل است. با تفکیک بیشتر، این رقم به 195 میلیون مشترک حق بیمه (پرداخت) و 273 میلیون کاربر تبلیغاتی پشتیبانی می شود که به ترتیب نشان دهنده افزایش چهار درصدی و هفت درصدی نسبت به سه ماهه است.

Spotify زیان عملیاتی 228 میلیون یورویی را در سه ماهه با درآمد 3.04 میلیارد یورو گزارش کرد که این رقم دومی نشان دهنده افزایش 21 درصدی نسبت به سال گذشته است.

دنیل اک، مدیر عامل شرکت، در مورد مشترکین پرداختی صحبت کرد، گفت که افزایش قیمت Spotify در سال 2023 اتفاق خواهد افتاد. مشترکین ممتاز در ایالات متحده در حال حاضر 9.99 دلار در ماه برای یک طرح انفرادی، 12.99 دلار برای دو حساب یا 15.99 دلار برای یک طرح خانوادگی که دارای شش حساب است، پرداخت می کنند. قیمت طرح های فردی برای دانش آموزان 4.99 دلار در ماه است.

بخونید:  GPU Architecture Deep Dive: AMD RDNA 3, Intel Arc Alchemist and Nvidia Ada Lovelace

سهام اسپاتیفای بیش از 12.5 درصد کاهش یافت و تا لحظه نگارش این مقاله با قیمت 84.98 دلار معامله می شود.

Spotify ماه گذشته یک بخش کتاب صوتی با 300000 عنوان راه اندازی کرد، بدون شک رقبایی مانند آمازون و سرویس Audible آن را دنبال کرد. قابل ذکر است که انتشار کتاب صوتی یک بخش مستقل با قیمت گذاری à la carte است به این معنی که هیچ تخفیفی برای پرداخت به مشترکین Spotify Premium وجود ندارد.

پل ووگل، مدیر مالی مالی، گفت سال 2022 سال سرمایه گذاری بوده است. هنوز برای ارائه راهنمایی در رابطه با سال 2023 زود است، اما مدیران اجرایی گفتند که انتظار دارند نرخ سودآوری در سال آینده نسبت به سال 2022 بهبود یابد.