رفرش مایکروسافت پینت که مدت ها مورد انتظار بود، سرانجام گزینه حالت تاریک را اضافه کرد

مایکروسافت برای اولین بار در سال 2021 به آپدیت های Paint اشاره کرد و حالت تاریک و سایر تغییرات رابط را به نمایش گذاشت. این به‌روزرسانی نشان‌دهنده تجدید حیات ویندوز قدیمی است که به نظر می‌رسید به مرحله پایانی خود نزدیک می‌شود. در سال 2017، مایکروسافت اعلام کرد که توسعه Paint را متوقف می کند و آن را از یک برنامه از پیش نصب شده به دانلود رایگان فروشگاه مایکروسافت تغییر می دهد.

Windows Insiders قرار است در این هفته شاهد اولین به‌روزرسانی اساسی Paint در سال‌های اخیر باشد. این به روز رسانی حالت تاریک را به برنامه معرفی می کند و قابلیت استفاده را در جنبه های مختلف دیگر افزایش می دهد. مانند سایر برنامه های داخلی ویندوز، حالت تاریک Paint بر اساس تنظیمات سیستم کاربر به طور پیش فرض فعال می شود. علاوه بر این، این برنامه دارای یک صفحه تنظیمات است که در آن می توانید حالت تاریک را به صورت دستی تغییر دهید و سایر ویژگی ها را تنظیم کنید.

علاوه بر این، Paint میانبرهای صفحه کلید اضافی و کلیدهای دسترسی بهتر به دست می آورد. مایکروسافت همچنین کادرهای محاوره ای را دوباره طراحی کرده است تا آنها را با بقیه رابط ویندوز 11 هماهنگ کند. آزمایش‌های ساخت داخلی همیشه به شاخه‌های عمومی ویندوز نمی‌رسند، اما به‌روزرسانی‌های Paint احتمالاً در سال جاری این کار را انجام خواهند داد.

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های مرتبط با تصویر برای Windows Insiders، روشی نوآورانه را برای کاربران برای انتقال و مشاهده عکس‌ها از تلفن‌هایشان معرفی می‌کند. بیلد 23471 یک دکمه “افزودن عکس های تلفن” را در نوار فرمان واقع در بالای پنجره File Explorer گنجانده است. این دکمه فرآیند راه اندازی یک پیوند بی سیم را آغاز می کند.

بخونید:  A Chat With Video Game Composer Christopher Tin

بسیار مورد انتظار: پس از تقریباً از بین بردن ویرایشگر گرافیکی نمادین ویندوز، به نظر می رسد که مایکروسافت در نهایت قرار است اولین تعمیر اساسی Paint را در بیش از یک دهه اخیر منتشر کند. علاوه بر حالت تاریک و کنترل های زوم بهبود یافته، این به روز رسانی طیفی از تغییرات جزئی رابط را به همراه دارد.

بهبود دیگری با اجازه دادن به ورودی مقادیر سفارشی در فیلد درصد بزرگنمایی، جزئیات بیشتری را هنگام استفاده از لغزنده بزرگنمایی به کاربران می دهد. یک عملکرد جدید متناسب با صفحه، اندازه تصاویر را به طور خودکار تغییر می دهد تا با اندازه پنجره مطابقت داشته باشد، ویژگی که معمولاً در اکثر نمایشگرهای PDF یافت می شود.

با کلیک بر روی دکمه، یک URL و کد QR نمایش داده می شود. اسکن این کد با گوشی به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به اتصال دستگاه از طریق USB، عکس های گوشی را در File Explorer مشاهده کنند. یکی از مدیران ارشد برنامه مایکروسافت این موضوع را تایید کرده است این ویژگی با هر دو گوشی آیفون و اندروید سازگار است. به روز رسانی های اضافی در بیلد 23471 شامل پشتیبانی از زبان اسپانیایی اروپایی و آمریکای لاتین در Natural Narrator و قابلیت جدا کردن یا ادغام برگه های File Explorer است.

منبع