رقیب ChatGPT Google ‘Bard’ اکنون در دسترس است

تصویر بزرگ: هوش مصنوعی برای چندین سال موضوع مورد علاقه صنعت فناوری بوده است، اما جمعیت عمومی اولین طعم واقعی خود را از این فناوری دریافت نکردند تا زمانی که مدل‌های یادگیری عمیق مانند DALL-E، Stable Diffusion و Midjourney با توانایی تولید شگفت‌انگیز راه‌اندازی شدند. تصاویر واقعی از ورودی های متن با این حال، مردم واقعاً قدرت هوش مصنوعی را در نوامبر گذشته درک کردند، زمانی که OpenAI ChatGPT را برای عموم راه‌اندازی کرد. در حالی که گوگل برای بازی هوش مصنوعی دیر کرده است، بسیاری معتقدند که Bard می تواند تنها رقیب واقعی ChatGPT در آینده نزدیک باشد.

گوگل گفت از Bard نه تنها می توان برای افزایش بهره وری استفاده کرد، بلکه باید به کاربران با ایده های جدید در زمینه های مختلف کمک کند و در نتیجه خلاقیت آنها را تقویت کند.

گوگل همچنین گفت که تحقیقات هوش مصنوعی آن بر اساس اصول اخلاقی و اصولی هدایت می شود که بر ایمنی عمومی تمرکز دارد. طبق پست وبلاگ این شرکت، «ما از بازخورد و ارزیابی انسانی برای بهبود سیستم‌های خود استفاده می‌کنیم، و همچنین حفاظ‌هایی مانند محدود کردن تعداد تبادلات در یک گفتگو ایجاد کرده‌ایم تا سعی کنیم تعاملات مفید و موضوعی را حفظ کنیم. “منبع

گوگل همچنین هشدار داد که Bard یک پروژه آزمایشی است که می‌تواند «اطلاعات نادرست یا توهین‌آمیز را نشان دهد که دیدگاه‌های Google را نشان نمی‌دهد». سلب مسئولیت مشابه موارد ارائه شده توسط OpenAI برای ChatGPT است که از زمان انتشار عمومی آن در سال گذشته چندین بار از ریل خارج شده است.

بخونید:  مایکروسافت به این فکر می کند که به کاربران اجازه دهد برنامه ها را به اجبار از نوار وظیفه ویندوز 11 ببندند

به گفته این شرکت، “شما ممکن است از Bard بخواهید نکاتی را برای رسیدن به هدف خود که خواندن کتاب های بیشتر در سال جاری است، توضیح دهد فیزیک کوانتومی به زبان ساده یا خلاقیت شما را با ترسیم یک پست وبلاگ به شما ارائه دهد.”

گوگل دسترسی عمومی به چت ربات هوش مصنوعی مکالمه ای خود، Bard را باز کرده است. این اقدام یک ماه و نیم پس از آن صورت می‌گیرد که این شرکت از این سرویس رونمایی کرد و آن را در اختیار تعدادی از آزمایش‌کنندگان بتا قرار داد. با عرضه گسترده تر این هفته، کاربران در ایالات متحده و بریتانیا اکنون می توانند به لیست انتظار بپیوندند تا ویژگی های آن را بررسی کنند و توانایی های آن را ارزیابی کنند.

به گفته گوگل، Bard به عنوان یک تجربه مکمل برای جستجوی گوگل طراحی شده است و به کاربران اجازه می دهد تا برخلاف ChatGPT، به جای ارائه یک پاسخ معتبر واقعی، پاسخ ها را در وب بیابند. هنگامی که یک سوال پرسیده می شود، Bard سه پاسخ مختلف را نشان می دهد و کاربران می توانند برای اطلاعات بیشتر هر پاسخ را در گوگل جستجو کنند.

برخلاف ChatGPT، Bard نمی‌تواند کد بنویسد یا اشکال‌زدایی کند، اگرچه گوگل می‌گوید که به زودی این توانایی را دریافت خواهد کرد. این شرکت همچنین گفت که قصد دارد در آینده نزدیک قابلیت‌های دیگری از جمله پشتیبانی از زبان‌های بیشتر و تجربیات چندوجهی را به Bard اضافه کند.

Bard به طور گسترده ای به عنوان پاسخ گوگل به ChatGPT OpenAI در نظر گرفته می شود که جهان را طوفان کرده است. این پلت فرم توسط مدل زبان فعلی شرکت برای برنامه‌های گفتگو (LaMDA) ارائه می‌شود و انتظار می‌رود در جستجوی Google ادغام شود تا جایگزینی برای Bing جدید با ChatGPT ارائه دهد.

بخونید:  تقریباً 5.3 میلیارد تلفن همراه در سال جاری تبدیل به زباله الکترونیکی خواهد شد