رمزگذار Radeon RX 7900 AV1 AMD تقریباً همتراز با Intel Arc و سری RTX 40 انویدیا است.

EposVox به طور خاص با Radeon RX 7900 XT در چندین عنوان آزمایش شده است، از جمله Apex Legends، Battlefield 2042 و CSGO. در این بازی‌ها، او می‌گوید عملکرد انکودر بین اجرای Nvidia و AV1 اینتل قرار می‌گیرد، به طوری که رمزگذار AV1 AMD در Battlefield 2042 و Apex Legends بدترین به نظر می‌رسد، اما در برخی شرایط بهتر از رمزگذار AV1 اینتل نیز به نظر می‌رسد.

البته لازم به ذکر است که رمزگذار در حال حاضر فقط در OBS Studio پشتیبانی می شود و هنوز در حالت نابالغ است. به عنوان مثال، EposVox می‌گوید که راهنمای بررسی‌کنندگان AMD استفاده از چندین گزینه FFmpeg و پیاده‌سازی دستی آن‌ها را برای استفاده حداکثری از کدهای AV1 AMD می‌خواهد، کاری که OBS باید بتواند در خود نرم‌افزار برای شما انجام دهد. عملکرد همچنین مشکلاتی را ایجاد می کند، زیرا از پیش تنظیم شده ویدیو با کیفیت بالای AMD در خروجی 4K / 60 FPS غیرقابل استفاده است. اما اینها چیزهایی هستند که می توانند با به روز رسانی های نرم افزاری آینده بهبود یابند.

اگرچه رمزگذار AV1 AMD کاملاً رقبای خود را شکست نمی دهد، اما بسیار بهتر از رمزگذارهای H.264 AMD است که به طور مداوم پشت سر انویدیا و اینتل قرار دارند. این روزها، رمزگذار AMF H.264 AMD به لطف به‌روزرسانی‌های AMD، می‌تواند ویدیوهای با کیفیت خوبی تولید کند، اما همچنان در مقایسه با رقبای خود، به‌عنوان آخرین مقیم شناخته می‌شود.

متخصص استریم و یوتیوبر EposVox پیش نمایش عملکرد رمزگذار AV1 جدید AMD را که در پردازنده‌های گرافیکی سری RX 7000 آن یافت می‌شود، منتشر کرد و دریافت که کیفیت کدگذاری به طرز شگفت‌آوری برای ضبط گیم‌پلی خوب است. در عمل، این انکودر توانست به رمزگذار NVENC سری RTX 40 انویدیا بسیار نزدیک شود و گاهی اوقات از همتای Arc Alchemist اینتل بهتر عمل کند، چیزی که AMD در سال‌ها نتوانسته است انجام دهد.

بخونید:  دانلود رایگان Fortnite - 23.10

موتور رسانه ای جدید RDNA3 AMD دارای اولین رمزگذار سخت افزاری AV1 است که این شرکت تا به حال در یک پردازنده گرافیکی مصرف کننده قرار داده است. نسل‌های قبلی، از جمله سری RX 6000، قادر به رمزگشایی ویدیوهای AV1 بودند، اما سخت‌افزار مناسبی برای فعال کردن رمزگذاری AV1 برای ضبط و پخش ویدیوها نداشتند. AV1 جدیدترین کدک ویدیویی صنعت است که می‌تواند کیفیت تصویر بسیار بالایی را با حجم فایل کوچک در مقایسه با کدک‌هایی مانند H.264 حفظ کند.

چرا مهم است: رمزگذار AV1 جدید AMD و جلسات رمزگذاری کاملاً آنلاک به پردازنده‌های گرافیکی سری Radeon RX 7000 این امکان را می‌دهد تا مستقیماً با پردازنده‌های گرافیکی Nvidia RTX و Intel Arc Alchemist در فضای پخش رقابت کنند. به گیمرها و سازندگان محتوا امکان بازی، ضبط و پخش ویدئو با کیفیت بالا را به طور همزمان روی یک کارت گرافیک می دهد.

یکی از ویژگی‌هایی که AMD می‌تواند عملکرد بهتری از Nvidia داشته باشد، تعداد جلسات رمزگذاری است که موتور قادر به پشتیبانی از آن است، که طبق گفته EposVox تعداد نامحدودی به نظر می‌رسد، در مقایسه با تنها سه در پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 Nvidia. این چیزی است که می تواند به طور گسترده توسط سازندگان محتوا به دنبال آن باشد، زیرا اجازه می دهد تا چندین فیلم ضبط شده یا جریان همزمان فعال باشند. این برای پخش جریانی به چندین پلتفرم مانند Twitch و YouTube و همچنین ضبط استریم ها به صورت محلی برای ایجاد شورت در تاریخ بعدی مفید است.

هنگامی که AMD تمام مشکلات را با اجرای نرم افزار AV1 خود برطرف کرد، Radeon RX 7000 AMD یک راه حل بسیار توانا برای ضبط گیم پلی به نظر می رسد، با توانایی نزدیک شدن به راه حل AV1 انویدیا و خروجی جلسات رمزگذاری بیشتر به طور همزمان، اما فقط زمان نشان خواهد داد که آیا این حقیقت دارد یا خیر.

بخونید:  موشک چاپ سه بعدی نسبیت به چندین نقطه عطف دست می یابد اما نمی تواند به مدار برسدمنبع