روز ملی سینما با فروش 8.1 میلیون بلیت، رکورد حضور در سال 2022 را به نام خود ثبت کرد

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، روز ملی سینما نشان داده است که نوستالژی همچنان می تواند مردم را وادار کند که کیف پول خود را باز کنند. همچنین ثابت کرد که بلیط‌های کم‌هزینه در جذب تماشاگران سینما به سالن‌ها مؤثر است، حتی اگر هیچ فیلم پرفروش جدیدی وجود نداشته باشد.

صبر کن آرواره؟ درست است. استیون اسپیلبرگ کلاسیک 1975 در هر دو فرمت IMAX و RealD 3D در آخر هفته دوباره منتشر شد. جایز است که Jaws در فهرست 10 فیلم برتر قرار گیرد زیرا سال‌ها پیش نقشی کلیدی در تثبیت تابستان به عنوان بهترین زمان برای فیلم‌های پرفروش داشت.

اعتبار تصویر: جاش اکشتاین، پیکسابیمنبع

بیش از 3000 سالن سینما در این رویداد یک روزه شرکت کردند و بلیط 3 دلاری را برای هر فیلم، هر زمان نمایش و در هر قالبی در بیش از 30000 صفحه نمایش ارائه کردند. برخی از تئاترها نیز تخفیف هایی در امتیازات برای جفت شدن با بلیت های ارزان ارائه کردند.

ریاضیات ساده نشان می‌دهد که این رقم از فروش بلیط‌های 3 دلاری به حدود 24.3 میلیون دلار رسیده است و 3 سپتامبر را به پربازدیدترین روز سال برای سینماهای ایالات متحده تا کنون تبدیل کرده است. Comscore گفت که این رقم نشان دهنده افزایش 9 درصدی نسبت به شنبه گذشته است.

در اوج بیماری همه گیر، زمانی که تولید فیلم جدید متوقف شده بود، صاحبان تئاتر ناامید به نمایش فیلم های بلاک باستر کلاسیک مانند آرواره ها، بازگشت به آینده، ET the Extra-Terrestrial، Psycho، The Goonies و Jurassic Park با تخفیف متوسل شدند تا تلاش کنند و تماشاگران سینما را به عقب برگرداند آن موقع کار کرد، و ظاهراً باز هم کار کرده است.

10 فیلم برتر روز ملی سینما به ترتیب عبارتند از Top Gun: Maverick، DC League of Super Pets، Bullet Train، Spider-Man: No Way Home، The Invitation، Beast، Minions: The Rise of Gru، Thor: Love. و تندر، Dragon Ball Super: Super Hero، و Jaws.

چه اتفاقی افتاده؟ آیا شما یکی از میلیون ها آمریکایی بودید که بخشی از تعطیلات آخر هفته را در سینما گذراندید؟ اگر چنین است، شما تنها نبودید، زیرا تخمین زده می‌شود که 8.1 میلیون تماشاگر سینما در روز شنبه به عنوان بخشی از اولین روز ملی سینما در سینماهای محلی خود فیلم‌هایی را تماشا کردند.