روز هوش مصنوعی تسلا یک نمونه اولیه Optimus واقعی و به‌روزرسانی‌های FSD بیشتری ارائه می‌دهد

این ارائه بعداً از روباتیک به موضوع داغ دیگری تبدیل شد – سیستم کامل خودران تسلا (FSD). در این ارائه چندین پیشرفت و به روز رسانی مرتبط با FSD از جمله قابلیت های تصمیم گیری مبتنی بر هوش مصنوعی سیستم، عوامل موثر بر نقشه برداری سه بعدی سیستم، بهینه سازی های آموزشی مدل ویدیویی و مسائل مربوط به ویژگی شبکه های خط FSD مورد بحث قرار گرفت. این تیم ادعا می کند که پایگاه کاربران این برنامه از 2000 کاربر در سال 2021 به بیش از 160000 کاربر در سال 2022 رسیده است.

برخلاف اعلام اولیه ماسک در سال 2021، ارائه با نگاهی به نمونه اولیه ربات فعلی تسلا، بامبل سی آغاز شد. خودکار، که به آرامی روی صحنه رفت تا پیشرفت شرکت را به مردم نشان دهد، به عنوان مبنایی برای تکرار تولید هدف تسلا عمل می کند. معروف به Optimus. به گفته ماسک، نمونه اولیه Bumble C در عرض شش ماه پس از اعلام اولیه این شرکت ساخته شده و کارایی خود را آغاز کرده است.

این بسته همچنین به تقویت مغز ربات کمک می کند، یک سیستم مبتنی بر تسلا بر روی یک تراشه (SoC)، که وظایفی از جمله پردازش بصری، صدا و ارتباطات، تصمیم گیری های بلادرنگ و امنیت دستگاه را انجام می دهد. تسلا از فناوری مدل‌سازی تصادف خودرو خود برای شبیه‌سازی سقوط، جمع‌آوری داده‌ها و در نهایت ایجاد طرح‌های فیزیکی برای محافظت از این اجزای حیاتی در برابر آسیب استفاده کرد.

اگرچه ممکن است تیم بوستون داینامیکس چندان نگران نباشند، با توجه به سوابق این شرکت در ارائه نوآوری در بازارهای هوافضا و خودروهای برقی، دلیل خوبی وجود دارد که باور کنیم برنامه موفق رباتیک تسلا موضوعی نیست. اگر”، بلکه “چه زمانی”.

بخونید:  8GB VRAM vs. 16GB VRAM: RTX 3070 vs. Radeon 6800

چه اتفاقی افتاده؟ سال گذشته، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، از قصد شرکت برای ارائه یک نمونه اولیه ربات کاربردی تا سال 2022 پرده برداری کرد. روز هوش مصنوعی امروز 2022 اولین شواهد از این پیشرفت را نشان داد.

روز هوش مصنوعی تسلا یک رویداد سالانه است که در آن این شرکت فناوری‌های آینده را به نمایش می‌گذارد و نقشه راه خود را برای توسعه آینده ترسیم می‌کند. در حالی که نمایش های فناوری جذابیت بزرگی برای هر علاقه مندان به تسلا است، این رویداد بر جذب استعدادهای جدید برای پیوستن به تسلا و حمایت از سبد فناوری روزافزون این شرکت متمرکز است. امسال، این ارائه بر روی تلاش‌های روباتیک تسلا و پیشرفت‌های خودران کامل (FSD) متمرکز بود.

تلاش تسلا برای جذب استعدادهای جدید جدید برای دستیابی این شرکت به اهداف خود در سال های آینده حیاتی خواهد بود. ماسک می‌گوید که می‌خواهد در سریع‌ترین زمان ممکن یک ربات انسان‌نمای کاربردی داشته باشد که از همان طراحی، توسعه و انضباط تولیدی که خط تولید خودروهای الکتریکی آن‌ها استفاده می‌کند، استفاده کند. در صورت موفقیت آمیز بودن، این امر منجر به یک ربات کم هزینه، با حجم بالا و قابلیت اطمینان بالا می شود که می تواند به صورت انبوه تولید شود و با قیمت کمتر از 20000 دلار در اختیار کاربران قرار گیرد.

بخونید:  اکنون می توانید Half-Life: Alyx را از ابتدا تا انتها بدون هدست VR بازی کنید

ارائه Optimus چندین ویژگی فعلی و برنامه ریزی شده نمونه اولیه را برجسته کرد. انرژی این ربات 73 کیلوگرمی (160 پوند) توسط یک باتری 2.3 کیلووات ساعتی که در مرکز بدن آن قرار دارد تامین می شود. PCB تک بسته شامل تمام لوازم الکترونیکی یکپارچه مورد نیاز برای مدیریت سنجش قدرت، توزیع و شارژ است.