ریوین بیش از 12000 وسیله نقلیه را به دلیل از دست دادن احتمالی فرمان فراخوان می کند

Rivian به مشتریان گزینه های مختلفی را برای رسیدگی به این مشکل بالقوه ارائه می دهد به این امید که فرصت 30 روزه آنها را برآورده کند. بر اساس نامه فراخوان، این شرکت به مشتریان خود قرار ملاقات رایگان تلفن همراه، بازدید بدون قرار ملاقات از مراکز خدماتی ریوین و پاپ آپ ها و قرار ملاقات های اولویت دار در مرکز خدمات را به مشتریان ارائه می دهد. مشتریان Rivian با سؤالاتی در مورد فراخوان یا نیاز به اطلاعات اضافی می توانند با سازنده EV به شماره (855) 748-4265 تماس بگیرند.

با توجه به یادآوری ایمنی Rivian، این مشکل بالقوه بر تمام واحدهای 2022 Rivian R1T، R1S و خودروهای تحویل الکتریکی (EDV) و همچنین EDV‌های تولید شده بین سپتامبر 2021 تا دسامبر 2022 تأثیر می‌گذارد. سازنده خودروهای برقی نمی‌تواند تأیید کند که خودروهایی که در این دوره‌ها تولید شده‌اند یک بست با گشتاور مناسب بین بازوی کنترل بالایی جلوی خودرو و بند انگشت فرمان. این فراخوان همچنین در وب سایت اداره ایمنی حمل و نقل ملی بزرگراه (NHTSA) منتشر شده است.

نامه به مالکان ریوین شامل بیانیه ای از مدیر عامل ریوین، آر جی اسکارینگ بود که در آن آمده بود: «اگر صدای بیش از حد، لرزش یا سختی سیستم تعلیق جلو، یا تغییر در عملکرد یا احساس فرمان را تجربه کردید، باید فوراً تماس بگیرید.» به گفته تیم Rivian، تعمیر می تواند تنها در چند دقیقه انجام شود و تیم انتظار دارد که تمام کارهای تعمیر را ظرف 30 روز به پایان برساند.

چرا مهم است: خودروساز خودروهای برقی ریویان فراخوان ایمنی خودروهای تولیدی 2021 و 2022 را صادر کرده است. بست فرمان با گشتاور ناکافی ممکن است بر توانایی راننده در کنترل خودرو تأثیر بگذارد و خطر تصادف را افزایش دهد. Rivian تخمین می زند که تنها یک درصد از وسایل نقلیه ممکن است واقعاً تحت تأثیر قرار گیرند.

بخونید:  AMD قرار است در 3 نوامبر میزبان رویداد پخش زنده RDNA 3 باشد

اگر از کار بیفتد، بست بند فرمان ممکن است باعث خمیدگی بیش از حد چرخ یا جدا شدن کامل آن شود، که هر دو می‌توانند بر توانایی راننده در کنترل خودرو تأثیر بگذارند. گمان می رفت که بست خراب علت اصلی چندین حادثه گزارش شده باشد که در نهایت باعث فراخوان خودرو شد. در حال حاضر هیچ آسیبی مربوط به این شکست گزارش نشده است.

Rivian که در سال 2009 تأسیس شد، بر ساخت یک پلت فرم EV متمرکز شده است که به طور مستقیم تقاضای رو به رشد برای کامیون های سبک EV و شاسی بلندهای قابل دوام را برآورده می کند. مانند سایر خودروهای برقی، پیشرانه ریوین از چهار موتور الکتریکی با کنترل مستقل تشکیل شده است که مقادیر عظیمی از اسب بخار و گشتاور را در صورت نیاز ارائه می کنند. این خودروها همچنین یک ویژگی نسبتاً منحصر به فرد را ارائه می دهند: توانایی چرخش شعاع صفر مانند تانک که به کامیون اجازه می دهد در حالی که در محل اصلی خود باقی می ماند، 360 درجه بچرخد.منبع