زاکربرگ خطاب به کارکنان متا “احتمالاً افراد زیادی در شرکت هستند که نباید اینجا باشند”


خلاصه: سال سختی برای متا بود. این غول فناوری با سقوط شدید سهام، انجماد استخدام، گردش مالی در مقیاس بزرگ و سرمایه گذاری ناموفق در فضای ارزهای دیجیتال مواجه شده است. در پرسش و پاسخ اخیر با کارمندان، مارک زاکربرگ، مدیرعامل، تغییرات در تمرکز، سبک مدیریت و انتظارات کارکنان شرکت را مورد بحث قرار داد. متأسفانه برای کارمندان متا، انتظارات اعلام شده این است که بسیاری از آنها ممکن است دیگر مورد نیاز یا استقبال نباشند.

در طول جلسه، زاکربرگ صراحتاً به نیروی کار متا گفت: «…بعضی از شما ممکن است تصمیم بگیرید که این مکان مناسب شما نیست، و انتخاب خودم برای من خوب است.»

این بیانیه بر نیاز شرکت برای آماده شدن برای سختی‌های اقتصادی بیشتر تاکید می‌کند و همزمان با کاهش 30 درصدی استخدام‌های برنامه‌ریزی‌شده در سال 2022، از هدف اولیه 10000 نفر به بین 6000 تا 7000 استخدام در سال جاری کاهش یافته است.

تمرکز زاکربرگ بر افزایش عملکرد و کاهش استخدام برای از بین بردن افراد ضعیف و کسانی که قادر به برآوردن اهداف عملکرد جدید متا نیستند، طراحی شده است.

اظهارات او پس از کریس کاکس، مدیر ارشد اجرایی متا منتشر شد، که یادداشت پیش از جلسه او به کارمندان، قصد متا را برای «اولویت‌بندی بی‌رحمانه‌تر» و «عملکرد تیم‌های ضعیف‌تر، ضعیف‌تر و بهتر اجرا می‌کرد».

علیرغم تغییرات پرسنلی و مدیریتی، یادداشت کاکس همچنین بر نیاز متا به گسترش تعداد پردازنده‌های گرافیکی در مراکز داده‌اش برای پشتیبانی از برنامه به‌سبک TikTok، Reels و همچنین تقویت هوش مصنوعی که وظیفه دارد فیدهای محبوب فیس‌بوک و اینستاگرام کاربران را افزایش دهد، تاکید کرد. حساب ها.

علاوه بر خدمات فعلی متا مبتنی بر رسانه های اجتماعی، بخش سخت افزار این شرکت بر ارائه یک هدست واقعیت ترکیبی به بازار متمرکز شده است. هدست نسل بعدی با نام مستعار “کامبریا” ظاهراً دارای 16 دوربین و همچنین قابلیت ردیابی چشم و چهره خواهد بود. این هدست قرار است در نیمه دوم سال 2022 با قیمت 799 دلار شروع شود.

بسیاری از تغییرات به منظور کمک به متا برای به دست آوردن مجدد زمین و افزایش رشد درآمد برای باقی مانده سال و بعد از آن است. زاکربرگ و شرکا کلمات قوی ممکن است برای جذب سرمایه گذاران و سهامداران طراحی شوند، اما بدون شک کارمندان متا رزومه خود را بررسی می کنند یا به دنبال فرصت های امن تر و پایدارتر می گردند. و از صداهای آن باید. اظهاراتی مانند این صرفاً هشداری نیست که تغییر در راه است، بلکه نشانه این است که تغییر از قبل وجود دارد و تلفات اجتناب ناپذیر است.منبع