زمستان سردی در انتظار شبکه های موبایل و گوشی های اروپاست

این هشدارها مستقیماً از منابع صنعت مخابرات سرچشمه می گیرد که از تأثیر آن بر زیرساخت های تلفن همراه در بزرگترین کشورهای اروپایی می ترسند. به گفته چهار مدیر ناشناس مخابراتی به نقل از رویترز، در حال حاضر سیستم های پشتیبان کافی برای پاسخگویی به قطع گسترده برق وجود ندارد.

Enedis و اپراتورهای مخابراتی با دولت فرانسه در مورد بازار انرژی در تابستان گفتگو کردند، اما شرکت توزیع نتوانست دکل های تلفن همراه را از خاموشی عمومی مصون نگه دارد. در برنامه‌های اندیس، اینترنت همراه به عنوان یک سرویس ضروری مانند بیمارستان، پلیس و تأسیسات دولتی در نظر گرفته نمی‌شود که از قطع برق اجتناب شود.

مجموعه ای از قطع برق و طرح های سهمیه بندی انرژی می تواند اینترنت موبایل را در اروپا غیرقابل اعتماد و در دسترس نباشد. زمستان در راه است و طبق منابعی از داخل صنعت، همه می دانند که بازار با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. در نتیجه تصمیم روسیه برای توقف عرضه گاز از طریق مسیرهای اصلی تامین گاز اروپا، هم صنایع و هم دولت ها در حال تلاش برای یافتن راه حل های بالقوه برای این موضوع هستند.

در سوئد، رگولاتور مخابراتی PTS در تلاش است تا با تأمین مالی خرید جایگاه‌های سوخت قابل حمل و ایستگاه‌های پایه سیار که می‌توانند به جای دکل‌های سلولی غیرقابل دسترس برای اتصال تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های تلفن همراه به اینترنت کار کنند، از قطعی اتصال گسترده جلوگیری کند.

در اروپا نیم میلیون دکل موبایل وجود دارد و اکثر آنها مجهز به سیستم های پشتیبان باتری هستند که می توانند تا 30 دقیقه دوام بیاورند. طرحی که توسط Enedis، یک شرکت دولتی فرانسوی که مدیریت توزیع برق فشار ضعیف و متوسط ​​بیش از 1،300،000 کیلومتر خطوط را بر عهده دارد، ابداع شده است، در بدترین سناریوها، قطعی برق بالقوه تا دو ساعت طول می کشد.

بخونید:  رابینهود تقریباً 300 میلیون دلار کاهش یافته است، یک چهارم کارکنان خود را اخراج می کند و 30 میلیون دلار جریمه می شود.

TL;DR: بحران انرژی آینده می تواند اینترنت موبایل را در بسیاری از کشورهای اروپایی متوقف کند. برنامه‌هایی برای مقابله با طوفان در نظر گرفته می‌شود، اما اروپا احتمالاً از موفقیت خود در رساندن برق قابل اعتماد به شهروندانش آسیب خواهد دید.

در این مرحله، به نظر می‌رسد وضعیت چندان روشن نیست، اما اروپا احتمالاً از موفقیت خود در حفظ کارآمد و قابل اعتماد زیرساخت انرژی قاره آسیب خواهد دید. یک منبع از صنعت مخابرات گفت که اروپا در این زمینه “کمی خراب” است، بنابراین به اندازه سایر نقاط جهان در راه حل های ذخیره انرژی سرمایه گذاری نشده است.منبع

دویچه تلکام آلمان 33000 دکل رادیویی سیار برای تغذیه برق دارد و این شرکت در موارد قطعی طولانی مدت از سیستم های اضطراری متکی بر گازوئیل استفاده خواهد کرد. در ایتالیا، Asstel Massimo Sarmi، رئیس لابی مخابراتی، از دولت جدید این کشور می خواهد که شبکه های تلفن همراه را از هر طرح احتمالی صرفه جویی در مصرف انرژی حذف کند.