سازنده مهمات نمی تواند گلوله های توپخانه اضافی بسازد زیرا مرکز داده TikTok از تمام برق استفاده می کند

Elvia، شرکت انرژی محلی، گفت که شبکه هیچ ظرفیت اضافی ندارد زیرا بر اساس اولویت اول کار می کند و آن را به مرکز داده قول داده است. برانتزگ معتقد است که دولت ها باید برق را برای صنایع خاصی در اولویت قرار دهند. وی گفت: صنعت حیاتی باید به انرژی دسترسی داشته باشد. من فکر نمی‌کنم که یک‌باره باشد، فکر می‌کنم این یک روند برای آینده است.»

WTF؟! TikTok اغلب به دلیل ادعاهایی مبنی بر به اشتراک گذاشتن داده های کاربرانش با دولت چین خبرساز می شود، اما به نظر می رسد که این شرکت تأثیری ناخواسته (یا احتمالاً مورد نظر) بر یکی از بزرگترین تولید کنندگان مهمات در اروپا دارد.

این واقعیت که چین هرگز علناً تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم نکرده است و رهبر شی جین پینگ اخیراً در مسکو با ولادیمیر پوتین دیدار کرد تا روابط دو کشور را تقویت کند، این سؤال را مطرح کرده است که آیا این اقدام از سوی TikTok غیرعمدی بوده است یا خیر.

مورتن برانتزگ، مدیر اجرایی Nammo به فایننشال تایمز گفت: “ما نگران هستیم زیرا می بینیم رشد آینده ما با ذخیره فیلم های گربه ها به چالش کشیده شده است.”

سرصفحه: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتومنبع

برنامه‌هایی برای مراکز داده TikTok بیشتری در نروژ وجود دارد زیرا این کشور برق ارزان و آب و هوای سرد را برای کاهش هزینه‌های خنک‌کننده ارائه می‌کند. این شرکت قصد دارد بزرگترین پردیس مرکز داده در نروژ را با ظرفیت حداکثر 150 مگاوات تا نوامبر 2023 بسازد. این تاسیسات (در بالا) به طور کامل از انرژی های تجدیدپذیر، عمدتاً از نیروگاه های آبی تامین می شود.

بخونید:  اینتل و برادکام در نمایش Wi-Fi 7 به سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه می رسند

برانتزگ گفت: “من رد نمی کنم که تصادفی نیست که این فعالیت به یک شرکت دفاعی نزدیک است.” “من نمی توانم آن را رد کنم.”

برانتزگ گفت که تقاضا برای گلوله های توپخانه این شرکت به 15 برابر بیشتر از حد معمول افزایش یافته است که نتیجه جنگ در اوکراین است. او گفت که کشور می خواهد تعداد گلوله های روزانه خود را از 6000 به 65000 گلوله در هنگام مبارزه با نیروهای روسی افزایش دهد.

Nammo، یک تولید کننده مهمات متعلق به دولت نروژ و یک شرکت دفاعی تحت کنترل دولت فنلاند، نمی تواند تقاضای فزاینده برای گلوله های توپخانه خود را برآورده کند زیرا یک مرکز داده محلی، که مشتری اصلی آن TikTok است، از تمام برق منطقه استفاده می کند. جلوگیری از توسعه برنامه ریزی شده کارخانه Nammo.

ماه سختی برای TikTok در ایالات متحده بود. کاخ سفید از لایحه سنا حمایت کرد که این کشور را قادر می‌سازد تا TikTok را ممنوع کند، کاری که دولت بایدن تهدید کرده است اگر ByteDance آن را به فردی خارج از چین نفروشد، انجام خواهد داد.