سامسونگ گلکسی زد فولد 5 به لطف طراحی جدید هیچ گونه چین و چروک قابل مشاهده ای ندارد

شاید به یاد داشته باشید، Fold اصلی در سال 2019 دوران فاجعه‌باری را سپری کرد. چندین مدل بررسی قبل از عرضه شکست خوردند و در نتیجه سامسونگ عرضه رسمی را از آوریل تا سپتامبر به تعویق انداخت. هر تکرار بر اساس طرح اصلی بهبود یافته است و نسخه پنجم می تواند یکی از بزرگترین مشکلات باقی مانده خود را برطرف کند. بیایید امیدوار باشیم موضوع بعدی که سامسونگ به آن می پردازد قیمت است.منبع

آینده نگر: گلکسی زد فولد 4 یک گوشی شگفت‌انگیز، اگر چه بسیار گران است، است، اما یکی از عناصر طراحی که می‌تواند مصرف‌کنندگان را ناامید کند، چین‌خوردگی صفحه‌نمایش است که هنگام باز بودن کامل گوشی قابل مشاهده است. با این حال، Galaxy Z Fold 5 که اواخر امسال وارد بازار می‌شود، می‌تواند به لطف یک لولای قطره‌ای این مشکل را برطرف کند.

سامسونگ طرح قطره‌ای را که از آن به عنوان دمبل یاد می‌کند، در سال 2016 ثبت اختراع کرد، اگرچه اکنون به گوشی‌هایش معرفی شده است، احتمالاً به این دلیل که این شرکت منتظر بود تا در کنار رتبه‌بندی مقاومت در برابر آب IPX8، که در گوشی‌های تاشو سامسونگ در سال 2017 وارد بازار شد، کار کند. 2021.

همانطور که نشریه کره‌ای Naver (از طریق SamMobile) گزارش داد، سامسونگ می‌تواند از یک لولای قطره‌ای استفاده کند که به صفحه نمایش گلکسی زد فولد 5 اجازه می‌دهد در هنگام بسته شدن به شکل قطره‌ای شکل بگیرد. این نه تنها باعث می‌شود که نمایشگر کاملاً صاف تا شود، برخلاف داشتن یک شکاف جزئی مانند Z Fold 4، بلکه به معنای یک چین تقریباً نامرئی در هنگام باز شدن کامل نمایشگر است. همچنین گفته می‌شود که طراحی جدید دوام صفحه‌نمایش و تعداد تا و باز شدن صفحه را افزایش می‌دهد. Z Fold 4 می تواند بیش از 200000 تا شدن را قبل از شکست تحمل کند.

بخونید:  نظرات، مزایا و معایب Minecraft Legends

ما گلکسی زد فولد 4 را دوست داریم و در بررسی خود به آن امتیاز 85 می دهیم. سامسونگ در آخرین نسخه از سری Fold، دید چین‌های صفحه‌نمایش را کاهش داده است، اما فرورفتگی کم عمق همچنان هنگام کشیدن انگشت روی صفحه‌نمایش قابل‌توجه است، و این خط در پس‌زمینه‌ای تاریک و هنگام مشاهده از زاویه، برجسته‌تر است. برای برخی، از جمله این نویسنده، این چروک بر بسیاری از نکات مثبت Fold 4 برتری ندارد، اما برای دیگران شکست‌دهنده است. یک لولای قطره‌ای شبیه به لولای مورد استفاده در سایر تلفن‌های تاشو/تاشو می‌تواند عملاً خط مرکزی را پاک کند.