سامسونگ Xbox Cloud Gaming و GeForce Now را به مجموعه‌های 2021 می‌آورد


چرا مهم است: سامسونگ یک جهش بزرگ به بازار بازی انجام داد و چندین پیشرفت مرتبط با بازی را اعلام کرد، از جمله به‌روزرسانی‌های میان‌افزاری که برنامه‌های Game Pass و GeForce Now را به تلویزیون‌هایی که ممکن است قبلاً متعلق به آن‌ها هستید اضافه کند. تا زمانی که اشتراک پخش جریانی بازی را برای هر یک از شرکای سامسونگ داشته باشید، بدون نیاز به کنسول بازی یا رایانه شخصی می توانید از آن استفاده کنید.

سامسونگ از روز چهارشنبه شروع می‌شود و تا پایان سال عرضه می‌شود، به‌روزرسانی‌های هوایی را برای انتخاب تلویزیون‌های هوشمند ۲۰۲۱ یا جدیدتر انجام می‌دهد. این اقدام بخشی از تلاش سامسونگ برای تبلیغ «مرکز بازی» جدید خود است که در تلویزیون‌های 2022 معرفی شد. سیستم عامل جدید از چندین گزینه استریم بازی ویدیویی، از جمله Xbox Game Pass، Nvidia GeForce Now و Utomik پشتیبانی می کند. دو شریک دیگر، Blacknut و Antstream، در سال 2023 می آیند.

مایک لوسرو، سرپرست محصولات بازی‌های سامسونگ، می‌گوید: «زمانی که Samsung Gaming Hub در اوایل سال جاری در مدل‌های تلویزیون‌های 2022 عرضه شد، سؤال شماره یک ما این بود که چه زمانی پخش جریانی بازی به تلویزیون 2021 من می‌آید. امروز خوشحالیم که با هواداران مشتاق خود به اشتراک بگذاریم که آنها می توانند بازی هایی را که دوست دارند قبل از پایان امسال انجام دهند.”

هنگامی که GeForce Now ظرف چند هفته آینده در دسترس قرار گیرد، مشترکین از بازی های رایانه شخصی از روی کاناپه های اتاق نشیمن خود لذت خواهند برد. اعضای ممتاز از مزیت اضافی بازی با کیفیت 4K با حداکثر سرعت 60 فریم در ثانیه، RTX روشن، دسترسی به سرور اولویت‌دار و طول جلسات هشت ساعته برخوردارند.

به همین ترتیب، مشترکین Xbox Game Pass می‌توانند هر بازی را در کتابخانه GP خود در هر تلویزیون سازگار سامسونگ بدون جابجایی کنسول خود راه‌اندازی کنند. مصرف کنندگان حتی می توانند بدون داشتن Xbox مشترک Game Pass شوند و همچنان از همان مزایا برخوردار شوند.

سایر برنامه های پخش جریانی، از جمله Utomik، Blacknut و Antstream صرفاً بر اساس مدل کسب و کار بازی ابری ساخته شده اند.

Antstream دسترسی به کلاسیک‌های آرکید یکپارچهسازی با سیستمعامل دهه‌های 1980، 90 و 2000 مانند Mortal Kombat، R-Type، Pac-Man، Joust، و Metal Slug را فراهم می‌کند. دارای بیش از 1500 بازی با 40 دلار در سال یا 7 دلار در ماه است. برنامه Samsung Gaming Hub آن باید اوایل سال آینده وارد شود.

به طور مشابه، Blacknut و Utomik فقط پلتفرم‌های پخش جریانی هستند، اما بازی‌های مستقل و سه‌گانه A فعلی بیشتری مانند Overcooked، Metro 2033، God of War، و Lords of the Fallen را دارند. Utomik مدت طولانی تری وجود داشته است و بیش از 1100 بازی در کتابخانه خود در مقایسه با Blacknut’s 500+ دارد. Utomik اکنون با قیمت 7 دلار در ماه در دسترس است، در حالی که برنامه Blacknut سال آینده با اشتراک ماهانه 16 دلار وارد بازار می شود.

سامسونگ همچنین بسته های بازی تعطیلات را در تلویزیون های منتخب اعلام کرد. از امروز و تا 31 دسامبر، مشتریان می توانند یک کنترلر Xbox رایگان و سه ماه Game Pass Ultimate همراه با خرید تلویزیون های منتخب سامسونگ دریافت کنند. خریدهای واجد شرایط شامل مدل های زیر است:

  • QN85B
  • QN90B
  • QN95B
  • QN800B
  • QN850B
  • QN900B
  • S95B
  • Q60B (فقط سه ماه Game Pass)
  • Q80B (فقط سه ماه Game Pass)

«با هر کنترل‌کننده بازی و اتصال اینترنت پیشرو مجهز به بلوتوث، میلیون‌ها بازیکن قادر خواهند بود به کتابخانه گسترده‌ای از بازی‌ها از بهترین AAA تا داغ‌ترین بازی‌های هندی و قدیمی‌تر به‌طور مستقیم از طریق برنامه‌های شریک در تلویزیون‌های هوشمند منتخب 2021 دسترسی داشته باشند و سامسونگ لوسرو گفت: دستگاه‌ها مقصد مطلوبی برای پخش بازی هستند.

ما هنوز به طور کامل در بازی های ابری فروخته نشده ایم. همانطور که بسته شدن Stadia نشان می دهد هنوز به زمان بیشتری نیاز دارد. با این حال، برای آن دسته از کاربران اولیه که در حال حاضر زیرمجموعه هر یک از این خدمات را دارند، توانایی دریافت و پخش فوری از تلویزیون خود باید انگیزه مناسبی برای در نظر گرفتن سامسونگ باشد، اگر در حال حاضر در بازار تلویزیون جدید هستند.منبع