سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI هشدار داد که جهان ممکن است از هوش مصنوعی “بالقوه ترسناک” دور نباشد.

توییت‌ها برخی از مشکلات هوش مصنوعی مولد را برجسته می‌کردند، مانند چت Bing مایکروسافت با پشتیبانی از GPT که کاربران را دروغگو خطاب می‌کرد و بیش از حد پرخاشگر یا بی‌ادب نسبت به آنها بود. مایکروسافت با محدود کردن کاربران به 50 نوبت چت – یک تبادل مکالمه که شامل یک سوال کاربر و یک پاسخ – در روز و 5 نوبت چت در هر جلسه است، پاسخ داد آلتمن گفت چنین چالش هایی وجود خواهد داشت که به گفته او می تواند باعث ایجاد احساس ناآرامی در افراد شود. . او همچنین می خواهد اطمینان حاصل کند که هیچ نتیجه مغرضانه ای از چت بات ها وجود ندارد.

آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI و رئیس سابق Y Combinator، چندین پست منتشر کرد. توییت ها در مورد هوش مصنوعی مولد در آخر هفته او نوشت که مزایای ادغام ابزارهای هوش مصنوعی در جامعه به این معنی است که جهان احتمالاً خیلی سریع با این فناوری سازگار خواهد شد. او بر این باور است که آنها به ما کمک می‌کنند سازنده‌تر، سالم‌تر، باهوش‌تر و سرگرم‌تر شویم.

ما همچنین به زمان کافی نیاز داریم تا مؤسساتمان بفهمند چه کاری باید انجام دهند. مقررات بسیار مهم خواهد بود و زمان می برد تا مشخص شود. اگرچه نسل فعلی ابزارهای هوش مصنوعی خیلی ترسناک نیستند، من فکر می کنم که ما به طور بالقوه چندان با ابزارهای بالقوه ترسناک فاصله نداریم.

– سم آلتمن (@sama) 19 فوریه 2023

آلتمن می‌گوید این نوع انتقال «بیشتر خوب» است و می‌تواند سریع اتفاق بیفتد، و آن را با روشی که جهان از دوران قبل از گوشی‌های هوشمند به دوران پس از گوشی‌های هوشمند منتقل شد، مقایسه می‌کند، اما انجام این حرکت «فوق العاده سریع» وسوسه انگیز خواهد بود. که به گفته او چشم انداز ترسناکی است زیرا جامعه برای سازگاری به زمان نیاز دارد.

بخونید:  بازارهای CPU و GPU در اواخر سال 2022 رشد کردند

همچنین در مورد نیاز به مقررات صنعت هشدار داده شد. “ما همچنین به زمان کافی نیاز داریم تا موسسات خود بفهمند چه کاری باید انجام دهند. مقررات بسیار مهم خواهد بود و برای فهمیدن آن زمان می برد؛ اگرچه ابزارهای نسل فعلی هوش مصنوعی خیلی ترسناک نیستند، من فکر می کنم ما به طور بالقوه چندان دور نیستیم. آلتمن در توییتر خود نوشت: موارد بالقوه ترسناک.