سرویس تحویل پهپاد آمازون در کالیفرنیا و تگزاس راه اندازی شد

کالج استیشن یک شهر متوسط ​​با حدود 120000 ساکن است. بنابراین کمی بزرگتر از لاکفورد است، اما منطقی است که آمازون بخواهد پهپادهای خودران را در محیط شهری تر و متراکم تر آزمایش کند.

مسیرهای پیاده‌روی در ایستگاه کالج کمی غافلگیرکننده بود، زیرا در اطلاعیه ژوئن اشاره نشده بود که تحویل هواپیماهای بدون سرنشین در خارج از لاکفورد انجام می‌شود. با این حال، اداره هوانوردی فدرال (FAA) تنها در اوایل ماه جاری ارزیابی اثرات زیست محیطی خود را تکمیل کرد.

FAA در سال 2020 به آمازون گواهینامه شرکت هواپیمایی هواپیمایی بخش 135 اعطا کرد. این مجوز به اپراتورها اجازه می دهد تا هواپیماهای بدون سرنشین را فراتر از محدوده دید خود پرواز دهند. اگرچه پهپادهای آمازون پرایم ایر مستقل هستند، خلبانان همچنان آنها را برای اطمینان از ایمنی زیر نظر دارند.منبع

همه اعضای آمازون پرایم که در دو منطقه آزمایشی زندگی می‌کنند، تا زمانی که در چهار مایلی مرکز تحویل هواپیماهای بدون سرنشین پرایم هوایی (PADDC) در لاکفورد یا 3.73 مایلی ایستگاه کالج PADDC زندگی می‌کنند، واجد شرایط تحویل هواپیماهای بدون سرنشین هستند. هر هاب شامل چهار بخش است که تنها یک پهپاد مجاز است در یک ربع معین پرواز کند.

آمازون سرانجام پس از نزدیک به یک دهه توسعه، تحویل پهپادها را آغاز کرد. در طول تعطیلات، Amazon Prime Air تعداد کمی بسته را برای مشتریان در لاکفورد، کالیفرنیا، و ایستگاه کالج، تگزاس ارسال کرد. این غول خرده‌فروشی امیدوار است به زودی تحویل‌های هوایی را به مناطق بیشتری عرضه کند، اما جدول زمانی مشخصی برای افشای آن ندارد.

بخونید:  مایکروسافت دو نقص روز صفر را در پچ سه شنبه اکتبر 2022 برطرف می کند

چیزی که باید منتظرش بود: اگر فکر کرده اید که چه زمانی (یا) آمازون شروع به انداختن بسته ها در حیاط خلوت شما از طریق پهپاد می کند، انتظار به پایان رسیده است — خوب، به نوعی. در آستانه کریسمس، این شرکت مدتی طول کشید تا پهپادهای خودران خود را در چند شهر ایالات متحده آزمایش کند. این برنامه فقط در مناطق کوچکی در کالیفرنیا و تگزاس اجرا شد، اما آمازون گفت که در ماه‌های آینده تحویل پهپادها را به مکان‌های دیگر گسترش خواهد داد.

تحویل فقط در ساعات روز پنج روز در هفته انجام می شود. آمازون گفت که می تواند حداکثر 50 محموله در هر بخش در روز انجام دهد. این فرکانس به حدود 4000 تحویل پهپاد در ماه در هر منطقه داده می شود. مشتریانی که از این سرویس استفاده می‌کنند می‌توانند انتظار داشته باشند که بسته‌هایی را که در حیاط خلوت‌شان رها شده است، ظرف یک ساعت پس از سفارش دریافت کنند.

لاکفورد یک جامعه روستایی کوچک با حدود 3500 نفر در کالیفرنیا، درست در جنوب شرقی مرکز ایالت، ساکرامنتو است. جمعیت اندک آن، محل اثبات ایده آلی برای برنامه آزمایشی آمازون است، که این شرکت قول داده است تا قبل از پایان سال راه اندازی کند.

یکی از سخنگویان گفت: “هدف ما این است که هواپیماهای بدون سرنشین خود را به طور ایمن به آسمان معرفی کنیم. ما در این جوامع شروع به کار کرده ایم و به تدریج تحویل را به مشتریان بیشتری در طول زمان گسترش خواهیم داد.”