سناتور اد مارکی از ایلان ماسک به دلیل سیستم راستی‌آزمایی توییتر انتقاد کرد و نسبت به مداخله کنگره هشدار داد


چه اتفاقی افتاده؟ ایلان ماسک در حال حاضر با تحولات عظیم توییتر دستش را پر کرده است، بدون در نظر گرفتن وظایفش در اسپیس ایکس، تسلا، و سرمایه‌گذاری‌های دیگر. اما به نظر می رسد که ثروتمندترین مرد جهان همیشه زمان دارد تا در یک بحث آنلاین درگیر شود. این بار، سناتور اد مارکی از ماساچوست است که به ماسک گفته است که شرکت‌هایش را اصلاح کند یا «کنگره اراده خواهد کرد».

نباید تعجب آور باشد که بفهمیم این حادثه حول اصلاح بحث برانگیز ماسک در سیستم تأیید توییتر می چرخد، که اکنون بخشی از سرویس آبی توییتر 8 دلاری در ماه است – مشترکین به طور خودکار یک علامت آبی دریافت می کنند.

برای برجسته کردن مشکلات سیستم راستی‌آزمایی ماسک، یک خبرنگار واشنگتن پست یک حساب کاربری جعلی به نام @realEdMarkey ایجاد کرد که وانمود می‌کرد سناتور است. نه تنها تقلید تأیید شد، بلکه این حساب همچنین یک پنجره بازشو نشان داد که نشان می‌داد تأییدیه دریافت کرده است زیرا دارنده آن «شخصی قابل توجه در دولت» است. و این در حالی بود که مارکی دو حساب داشت که هر دو تیک های موجود را نشان می دادند.

این گزارش مارکی را بر آن داشت تا نامه ای به ماسک بفرستد و توضیح دقیقی درباره سیستم تأیید جدید و تفاوت آن با نسخه رایگان قبل از آن درخواست کند.

ماسک، که زمانی غواصی را که در نجات یک تیم فوتبال در تایلند شرکت داشت، “پدو” نامید، در پاسخ به مارکی، خود دیپلماتیک معمول او بود. او ادعا کرد که حساب واقعی سناتور شبیه یک تقلید به نظر می رسد. ماسک در ادامه این سوال را پرسید که چرا عکس پروفایل مارکی نشان می‌دهد که او ماسک زده است.

مارکی پاسخ ها را با شوخ طبعی نپذیرفت. او نوشت: “یکی از شرکت های شما تحت یک فرمان رضایت FTC است. ناظر ایمنی خودرو NHTSA در حال بررسی دیگری برای کشتن مردم است. و شما وقت خود را صرف دعواهای آنلاین می کنید. شرکت های خود را اصلاح کنید. یا کنگره انجام خواهد داد.”

تنها دو روز پس از راه‌اندازی طول کشید تا توییتر تأیید حساب پولی را به حالت تعلیق درآورد، پاسخی به صدها کاربر که جعل هویت نهادهای عمومی را نشان می‌دهند. یک نفر که وانمود می کرد الی لیلی است، قیمت سهام شرکت داروسازی را پس از اینکه توییت کرد که دیگر برای انسولین هزینه ای ندارد، سقوط کرد. ماسک گفت هر کسی که جعل هویت یک شخصیت عمومی باشد برای همیشه از توییتر منع خواهد شد.

این اولین باری نیست که ماسک و مارکی سرشان را به هم می زند. دومی، همراه با سناتور ریچارد بلومنتال، در آگوست 2021 از کمیسیون تجارت فدرال خواستند تا بررسی کند که تسلا چگونه فناوری های کمک راننده خود را تبلیغ می کند. با توجه به اینکه جو بایدن در حال بررسی معاملات تجاری ماسک است، این میلیاردر به زودی ممکن است با مشکلات بیشتری از سوی دولت مواجه شود.

سرمست: ویکتوریا پیکرینگ

منبع