سه چهارم نظرات عمومی از مایکروسافت می خواهند که اکتیویژن بلیزارد را تصاحب کند

همه طرفدار معامله نبودند. برخی از نظرات 25 درصدی علیه آن نگران بودند که این امر به جای تشویق به رشد ارگانیک، یک سابقه مضر در صنعت بازی برای به دست آوردن ناشران بزرگ ایجاد کند، که برخی می گویند در حال حاضر چنین است.

دیگر مفسران ضد اکتساب می‌گویند که علیرغم وعده‌های دیگر، مایکروسافت Call of Duty را انحصاری برای ایکس‌باکس خواهد ساخت، درست همانطور که با Bethesda پس از خرید ZeniMax Media انجام داد. همچنین ممکن است به مایکروسافت انحصار کامل در فضای بازی ابری که قبلاً تحت سلطه آن است، بدهد و از ورود رقبا به بازار جلوگیری کند.

به طور خلاصه: بر کسی پوشیده نیست که سونی به شدت مخالف خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت است، اما عموم مردم در مورد آن چه احساسی دارند؟ حدود سه چهارم افرادی در بریتانیا که در مورد ادغام اظهارنظر کردند، موافق خرید شرکت ردموند غول بازی هستند.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) یکی از ناظران انحصاری جهانی است که هنوز در حال بررسی قرارداد 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت/اکتیویژن بلیزارد است. این آژانس در ماه سپتامبر اعلام کرد که این ادغام می تواند به نگرانی های رقابتی در صنعت بازی های ویدیویی منجر شود. این باعث شد که CMA مرحله 2 توسعه یافته کاوشگر خود را باز کند که در آن اکتساب با بررسی دقیق بیشتری روبرو می شود.

یکی دیگر از مفسران طرفدار ادغام می‌نویسد: «ادغام واکنشی به مدل کسب‌وکار سونی برای پلی‌استیشن است، که از لحاظ تاریخی شامل ایمن کردن محتوای انحصاری یا دسترسی زودهنگام به فرنچایزهای محبوب بازی‌های بین پلتفرمی، مانند فاینال فانتزی و سایلنت هیل بوده است».

بخونید:  مصرف کنندگان آمریکایی در سه ماهه گذشته در مقایسه با سال 2021 تقریباً 2 میلیارد دلار کمتر برای بازی های ویدیویی هزینه کردند

CMA قرار است تا 1 مارس 2023 گزارش نهایی خود را در مورد خرید منتشر کند.

بخشی از تحقیقات CMA شامل جمع آوری نظرات عمومی در طول دو هفته در ماه اکتبر بود. رگولاتور اکنون فاش کرده است که حدود 2600 ایمیل دریافت کرده است، گرچه حدود 500 ایمیل تخفیف داده شده است زیرا “آنها حاوی محتوای توهین آمیز (بدون محتوای اساسی دیگر)، یا خالی، نامفهوم، اظهار شده که از مصرف کنندگان غیر بریتانیا هستند یا به زبان انگلیسی نیستند. “

از 2100 ایمیل باقیمانده، حدود سه چهارم به طور کلی موافق ادغام بودند و حدود یک چهارم به طور کلی مخالف آن بودند.

برخی از نظرات بیان شده به نفع این معامله اشاره می کنند که سونی و نینتندو در بازی های کنسولی قوی تر از مایکروسافت هستند و این ادغام به سازنده ویندوز کمک می کند تا با آنها رقابت نزدیک تری داشته باشد. این منعکس کننده استدلال های خود مایکروسافت برای انجام این معامله است.

اگرچه به نظر می‌رسد بیشتر مردم بریتانیا از این معامله حمایت می‌کنند، مایکروسافت با شکایتی از ایالات متحده توسط ده گیمر برای جلوگیری از خرید به دلیل ترس از ایجاد انحصار در صنعت بازی‌های ویدیویی مواجه است. این شکایت چند هفته پس از آن مطرح شد که FTC نیز از مایکروسافت برای توقف معامله شکایت کرد.منبع

سایر نظرات حامی معامله شامل ادعاهایی مبنی بر اینکه مایکروسافت بازی های اکتیویژن Xbox/PC را انحصاری نمی کند، زیرا این شرکت درآمد قابل توجهی را از دست می دهد، است. باز هم، مایکروسافت همین استدلال را به قانونگذاران ارائه کرده است.

بخونید:  PSA: گوگل به کاربران توصیه می کند کروم را در اسرع وقت به روز کنند