سونی بالاخره به کنترلر Xbox Elite با DualSense Edge پاسخ داد

سونی می‌گوید در چند ماه آینده تاریخ عرضه Edge را ارائه می‌کند، اما قیمت آن را ذکر نکرده است.منبع

چیزی که باید منتظرش بود: از زمانی که مایکروسافت اولین کنترلر Xbox Elite خود را در سال 2015 رونمایی کرد، کاربران این سوال را داشتند که سونی چه زمانی به آن پاسخ خواهد داد یا خیر. اکنون پاسخ خود را با DualSense Edge داریم، که به نظر می‌رسد گزینه‌های سفارشی‌سازی گسترده کنترلر Elite را منعکس می‌کند.

سال‌ها بود که سونی انتخاب مشابهی را برای دارندگان پلی‌استیشن که مایل به پرداخت بیشتر برای کنترلر هستند، ارائه نکرده بود، اما سازندگان شخص ثالث این کار را کرده‌اند.

DualSense Edge بسیاری از ویژگی‌های Elite را نوید می‌دهد، از جمله دکمه‌های قابل تنظیم، چوب‌ها، ماشه‌ها و دکمه‌های جدید بازگشت. مانند Elite، Edge به کاربران اجازه می‌دهد چوب‌ها و دکمه‌های پشتی را عوض کنند. با این حال، Edge تنها دارای دو دکمه بازگشت به چهار پدال Elite است.

Elite Controller Series 2، با قیمت 180 دلار، در سال 2019 مزایای بیشتری را اضافه کرد، از جمله گرفتن بهبود یافته و حتی یک ماشه اختیاری موهای کوتاه تر. همچنین گزینه های سفارشی سازی بیشتری را برای چوب ها، پاروها و ضربه گیرها به ارمغان آورد.

مایکروسافت کنترلر Xbox One Elite را در سال 2015 منتشر کرد. این کنترلر با قیمت عالی به بازیکنان اجازه می دهد تا احساس و رفتار خود را با چندین عملکرد جدید تنظیم کنند. کاربران می‌توانند از یک برنامه همراه برای تخصیص مجدد دکمه‌ها، تنظیم حساسیت چسب و سفارشی کردن رفتار ماشه استفاده کنند. ویژگی «محرک مو» به کاربران اجازه می‌دهد دکمه‌های شانه‌ای را طوری تنظیم کنند که در فواصل کشش کوتاه‌تر فعال شوند، و زمان پاسخ‌دهی را کاهش می‌دهد که می‌تواند در بازی‌های سریع به شما کمک کند. این کنترلر همچنین با چهار پدل پشتی قابل تعویض برای ورودی های اضافی، سه میله قابل تعویض در سبک های مختلف و دو پد D قابل تعویض همراه بود. همه این ویژگی ها برای جلوگیری از ساییدگی و پارگی بالاتر از کیفیت ساخت بالاتری برخوردار بودند.

بخونید:  اکنون می توانید یک صندلی بازی AMD با چراغ های RGB اختیاری را با قیمت 549 دلار خریداری کنید

دارندگان اج می‌توانند پروفایل‌های کنترلر جداگانه برای هر بازی بسازند و ذخیره کنند، زیرا تیراندازی رقابتی مانند Call of Duty ممکن است با تنظیمات متفاوت بهتر از RPG مانند Horizon Forbidden West عمل کند. دکمه “Fn” به بازیکنان امکان می دهد به سرعت بین پروفایل ها جابجا شوند، به منوی سفارشی سازی دسترسی داشته باشند و تنظیمات را در طول بازی آزمایش کنند.

روز سه‌شنبه، در کنفرانس خبری گیمزکام Opening Night Live، سونی از کنترلر DualSense Edge رونمایی کرد – یک کنترلر جدید پلی استیشن 5 برای پاسخ به کنترلر Xbox Elite مایکروسافت. لیست ویژگی های Edge نوید یک تجربه پیشرفته مشابه را می دهد و گزینه های سفارشی سازی بیشتری را نسبت به یک کنترلر استاندارد ارائه می دهد.