سونی برنامه پاداش پلی استیشن را معرفی کرد که قطعا NFT نیست

امتیازهای جمع آوری شده را می توان برای محصولات PS Store و همچنین وجوه کیف پول PSN برای خرید بازی ها و موارد دیگر خرج کرد. سونی خاطرنشان می کند که PlayStation Stars یک برنامه جداگانه از سونی Rewards است و جایگزین آن نخواهد شد.

در حالی که همه اینها به طرز مشکوکی شبیه NFT به نظر می رسد، گریس چن، معاون سونی، در مصاحبه با واشنگتن پست، بارها تاکید کرد که اینطور نیست.

چیزی که باید منتظرش بود: سونی راه‌اندازی آتی برنامه‌ی پاداش مایکروسافت را اعلام کرده است، نسخه‌ای که شامل «کلکسیون‌های دیجیتال» است و به مردم اطمینان می‌دهد که NFT نیستند. برنامه وفاداری PlayStation Stars اواخر امسال وارد بازار می شود و در آن زمان کاربران می توانند با انجام بازی ها و سایر فعالیت ها امتیاز کسب کنند. سپس می‌توان آنها را برای محصولات PS Store و وجوه کیف پول PSN بازخرید کرد.

او گفت: “این قطعا NFT نیست. قطعا نه. شما نمی توانید آنها را مبادله کنید یا آنها را بفروشید. این از هیچ فناوری بلاک چین و قطعا NFT ها استفاده نمی کند.”منبع

به نظر می رسد که پلی استیشن استارز سونی برخی از عناصر بازی محور برنامه مایکروسافت را تقلید می کند. عضویت در اواخر امسال رایگان خواهد بود و کاربران می‌توانند از طریق فعالیت‌های مختلف، از جمله انجام حداقل یک بازی در ماه، برنده شدن در تورنمنت‌ها، کسب تروفی‌های خاص یا حتی اولین فردی که در یک بازی اصلی بازی می‌کند، امتیاز کسب کنند. انتشار بازی در یک منطقه زمانی خاص علاوه بر این، مشترکین پلی استیشن پلاس نیز می توانند برای خرید در فروشگاه پلی استیشن امتیاز کسب کنند.

بخونید:  سامسونگ نقشه راه 5 ساله پردازنده ها را معرفی کرد که تا سال 2027 به 1.4 نانومتر می رسد

اعلامیه رسمی ادامه می‌دهد: «همیشه یک کلکسیون جدید برای به دست آوردن، یک کلکسیون فوق‌العاده کمیاب برای تلاش کردن، یا چیزی شگفت‌انگیز برای جمع‌آوری فقط برای سرگرمی وجود خواهد داشت».

برنامه پاداش مایکروسافت همچنان در بین کاربران محبوب است و به آنها اجازه می دهد از طریق فعالیت هایی مانند استفاده از Edge/Bing، شرکت در آزمون ها و بازی عناوین از طریق PC Game Pass امتیازهای قابل بازخرید کسب کنند—در این مورد بیشتر بخوانید.

بخش دیگری از برنامه بالا بردن برخی از ابروها بوده است: کلکسیون های دیجیتال. طبق توضیحات سونی، اینها “نمایش های دیجیتالی چیزهایی هستند که طرفداران پلی استیشن از آنها لذت می برند، از جمله مجسمه های شخصیت های محبوب و نمادین از بازی ها و سایر اشکال سرگرمی.”