سونی می‌گوید PSVR 2 در 6 هفته اول پس از عرضه، فروش بیشتری نسبت به نسل قبلی خود داشت

به طور خلاصه: سونی با افشای این موضوع که آخرین هدستش در شش هفته اول فروش بهتر از هدست اصلی خود عمل کرده، به گزارش‌هایی مبنی بر عدم فروش خوب PSVR 2 واکنش نشان داد. برخی ادعا کرده بودند که فقدان علاقه می تواند باعث کاهش قیمت هدست شود، اما این بعید به نظر می رسد – حداقل در کوتاه مدت.

PSVR 2 علیرغم قیمت بالای خود، به دلیل مجموعه ای از ویژگی های چشمگیر، کنترلرهای عالی و دو نمایشگر OLED با رزولوشن 2000 در 2040 مورد بررسی قرار گرفته است. تعدادی بازی بزرگ در آینده نیز وجود دارد، از جمله Resident Evil 4 و Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord.منبع

PlayStation VR 2 در 22 فوریه با سر و صدای نسبتا کمی عرضه شد. گمان می رفت که قیمت 550 دلاری، بیشتر از نسخه دیسکی کنسول پلی استیشن 5، در زمانی که مردم مراقب مخارج آنها هستند، فروش را مختل کند.

با این حال، جالب است بدانید که نمودار سونی نشان می‌دهد که PSVR 2 تنها در هفته اول حدود 450000 دستگاه فروخته است، به این معنی که 150000 هدست را در پنج هفته بعد جابه‌جا کرده است. در همین حال، PSVR پس از فروش بیش از 300000 دستگاه در هفته اول، شاهد افزایش فروش خود با نرخ ثابت و سریع‌تری نسبت به جانشین خود بود.

ارقام رسمی ادعاهای قبلی مبنی بر اینکه PSVR2 خوب فروخته نمی شد را کنار گذاشت. در ماه مارس، شرکت تحقیقاتی IDC تخمین زد که سونی احتمالاً در ماه اول حدود 270000 دستگاه خواهد فروخت. همچنین پیش‌بینی‌هایی وجود داشت که فروش ضعیف سونی را مجبور به کاهش قیمت خواهد کرد.

بخونید:  صاحب Saints Row از استقبال آن ناامید شده است، اما سریال در حال نابودی نیست

سونی در ابتدا امیدوار بود که 2 میلیون دستگاه PSVR 2 را در طول سه ماهه عرضه هدست بفروشد، اما این رقم را به یک میلیون کاهش داد. مشخص نیست که آیا به این هدف دست یافته است یا خیر. سونی همچنین 1.5 میلیون فروش را بین آوریل 2023 و Match 2024 پیش بینی کرده است. این غول بازی ژاپنی معتقد است که آخرین نسخه هدست کنسول خود به اندازه ای محبوب خواهد بود که فروش 5 میلیونی PSVR اصلی را در طول عمرش به فروش برساند.

با این حال، جیم رایان، مدیر سرگرمی‌های تعاملی سونی، آمار فروش رسمی PSVR 2 را در ارائه روابط با سرمایه‌گذاران این هفته فاش کرد. این هدست در شش هفته اول عرضه 600000 دستگاه فروخته است. این 8 درصد بیشتر از فروش موفق PSVR در همان دوره راه اندازی است.