سونی می تواند سال آینده پلی استیشن 5 پرو را عرضه کند


شایعه ساز: تقریباً مطمئن است که سونی یک PS5 Pro را در مقطعی عرضه خواهد کرد. این شرکت هیچ اطلاعیه رسمی در مورد کنسول ارتقا یافته یا تاریخ عرضه احتمالی ارائه نکرده است، اما طبق گزارش جدید، این دستگاه در حال توسعه است و تاریخ عرضه آزمایشی آن اواخر سال 2024 است.

ادعای تاریخ عرضه از سوی Insider Gaming است که به منابع ناشناس اشاره می کند. اشاره می‌کند که پتنت اخیراً منتشر شده توسط معمار پلی‌استیشن، مارک سرنی، نشان می‌دهد که سونی تمرکز زیادی بر توانایی‌های ردیابی پرتوهای بهتر در PS5 Pro خواهد داشت. کنسول جدید همچنین با پیشرفت‌های معمول برای وفاداری بصری و عملکرد کلی مورد انتظار در مدل PS Pro عرضه می‌شود.

در حالی که این نوع گزارش ها باید با کمی نمک گرفته شوند، تصور اینکه سونی بخواهد یک PS5 Pro را در فصل تعطیلات سال آینده عرضه کند، آسان است. پلی استیشن 4 در 13 نوامبر 2013 منتشر شد و PS4 Pro در 16 نوامبر 2016 – سه سال بعد – عرضه شد.

پلی‌استیشن 5 در 12 نوامبر 2020 راه‌اندازی شد، بنابراین ما در آستانه سه سالگی برای PS5 Pro هستیم. اما PS4 هرگز با یک بیماری همه گیر جهانی و بحران بی سابقه تراشه مواجه نشد. تا همین اواخر، خرید PS5 یک کار تقریباً غیرممکن بود، مگر اینکه مایل به پرداخت اسکالپر یا پول اضافی برای بسته‌های بسته، در صورت موجود بودن باشید.

در ماه ژانویه، سونی گفت که خرید PS5 باید بسیار آسان تر باشد. همچنین عرضه کنسول را در آستانه عرضه PSVR 2 افزایش داد. فروش سرسام آور باعث شد PS5 بهترین سه ماهه خود را تا به امروز در سه ماهه چهارم 2022 به ارمغان بیاورد و به بزرگترین مشتری سونی AMD تبدیل شود.

در طرف دیگر بحث، کمبود تراشه به طور کامل تمام نشده است، و بسیاری از توسعه دهندگان هنوز هم بازی‌های خود را برای PS4 و PS5 منتشر می‌کنند و میزان سخت‌افزار آن‌ها را محدود می‌کنند، بنابراین سونی ممکن است بخواهد کمی بیشتر از آن صبر کند. 2024 برای راه اندازی PS5 Pro.

Insider Gaming همچنین معتقد است که نسخه جدیدی از PS5 با درایو دیسک جداشدنی (از طریق USB-C) امسال وارد بازار خواهد شد و مدل فعلی پلی استیشن 5 را حذف خواهد کرد. این بدان معناست که دو مدل جدید پلی استیشن در عرض 12 ماه از یکدیگر عرضه می شوند که بعید به نظر می رسد. در مورد PS6، این نشریه معتقد است که دستگاه نسل بعدی حداقل تا سال 2028 وارد بازار نخواهد شد، که منطقی تر به نظر می رسد.

در ماه می گذشته، یک لیست شغلی AMD برای یک مهندس تأیید سیستم روی تراشه نشان داد که از قبل برای توسعه تراشه پلی‌استیشن 6 آماده می‌شود.

منبع