سونی می گوید اولین هدفون پلی استیشن خود دارای صدای بدون افت و تأخیر کم برای رایانه شخصی و PS5 است.


چه اتفاقی افتاده؟ نمایشگاه پلی استیشن سونی دیشب چیزهای هیجان انگیز زیادی داشت و نه فقط بازی هایی که برای PS5 و رایانه شخصی عرضه می شوند. این غول ژاپنی اولین جفت هدفون خود را معرفی کرد که روی هر دو پلتفرم (و دستگاه دستی Project Q که به تازگی رونمایی شده است) کار می کند و صدایی بدون افت و تأخیر کم دارد.

از اوایل سال جاری شایعات زیادی در مورد کار سونی بر روی هدفون های خود با نام رمز Project Nomad منتشر شده است. زمانی که جوانه ها به طور رسمی در جریان رویداد پلی استیشن دیشب رونمایی شدند، درستی این موارد ثابت شد.

هدفون‌های مجهز به بلوتوث همان زیبایی طراحی پلی‌استیشن 5 را دارند، با نوک‌های سفید لوگوی پلی‌استیشن که صفحه پشتی کنسول و همچنین پوسته و لامپ بیرونی مشکی را به یاد می‌آورد.

سونی می‌گوید فن‌آوری بی‌سیم جدید جوانه‌ها توسط SIE (Sony Interactive Entertainment) توسعه داده شده است تا اطمینان حاصل شود که صدای بدون افت و تأخیر کم برای کیفیت صدای فوق‌العاده در حین بازی ارائه می‌دهند. رئیس SIE، جیم رایان، گفت که علاوه بر طراحی برای رایانه شخصی و PS5، “به طور همزمان از طریق بلوتوث به تلفن های هوشمند متصل می شوند.”

خریداران همچنین یک کیس شارژ استوانه‌ای بسیار شیک – باز هم به سبک PS5 – دریافت می‌کنند که بدون شک در هنگام شارژ به همان شکل کنسول روشن می‌شود.

سونی در مورد هدفون های بی سیم تجربه زیادی دارد. WF-1000XM4 این شرکت برنده مشترک ویژگی بهترین هدفون (دسته بهترین هدفون) ما بود، تا حدی به دلیل توانایی‌های عالی حذف نویز فعال آن‌ها. هیچ صحبتی در مورد اینکه جوانه های پلی استیشن این ویژگی را خواهند داشت یا خیر، اما این احتمال قوی است.

بخونید:  Death Stranding به پرده بزرگ می آید

رایان به هیچ یک از مشخصات جوانه های پلی استیشن اشاره ای نکرد، فقط این جزئیات در ماه های آینده ارائه خواهد شد. ما از قیمت یا در دسترس بودن نیز اطلاعی نداریم. یکی از مواردی که در ویدیو دیده می شود نمادهای + و – روی هر جوانه است که دکمه های صدا را پیشنهاد می کند. همچنین جالب است که ببینیم جوانه ها با PSVR2 کار می کنند یا خیر، که نسبت به جفت سیمی همراه هدست بهبود یافته است.

از دیگر افشاگری‌های این نمایشگاه می‌توان به Project Q دستی اشاره کرد. این دستگاه که شبیه یک کنترلر DualSense با صفحه نمایش در وسط است، به کاربران PS5 اجازه می دهد تا بازی ها را روی صفحه نمایش 8 اینچی از طریق Wi-Fi و Remote Play پخش کنند.

منبع