سونی و هوندا به فکر اضافه کردن پلی استیشن 5 در خودروهای خودران هستند


چیزی که باید منتظرش بود: در اوایل سال جاری، سونی و هوندا از همکاری برای توسعه وسایل نقلیه الکتریکی مختلف خبر دادند که برخی از آنها می توانند کاملاً مستقل باشند. این شرکت ها همچنین به شدت بر روی جنبه سرگرمی خودروهای آینده تمرکز کردند و با افشای برنامه هایی برای گنجاندن PS5 در مدل های خاص بر این موضوع تاکید کردند.

سونی در نمایشگاه CES 2020 زیرمجموعه جدیدی را با عنوان Sony Mobility Inc. معرفی کرد که تمرکز اصلی آن تولید خودروهای الکتریکی بود. نمونه اولیه نمایش داده شده Sony Vision-S بود، یک سدان چهار در با حداکثر سرعت حدود 150 مایل در ساعت. جزییات کمیاب بود تا اینکه در اوایل سال جاری سونی نمونه اولیه دوم را معرفی کرد — یک SUV به نام Vision-S 02. نام مدل اول را به صورت ماسبق به Vision-S 01 تغییر داد.

اخیراً، سونی و هوندا شراکتی را برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی، که برخی از آنها ممکن است مستقل باشند، و در سال 2026 در دسترس عموم قرار دهند، افشا کردند. این سرمایه گذاری مشترک “Sony Honda Mobility” نام داشت. از آنجایی که هوندا در حال حاضر در بازار خودرو به خوبی تثبیت شده است و سونی با دنیای سرگرمی غریبه نیست، این یک ترتیب دوجانبه سودمند است.

سرگرمی وسایل نقلیه یک روند تا حدودی اخیر است، به خصوص در مورد وسایل نقلیه الکتریکی. رقیب شماره یک سونی و هوندا، تسلا، در مورد گذراندن زمان در خودرو تلاش کرده است. دارندگان تسلا می‌توانند بازی‌های کلاسیک انجام دهند، نتفلیکس یا هولو را تماشا کنند یا حتی یک جلسه «Car-aoke» داشته باشند. بنابراین، سونی و هوندا باید جسورانه فکر کنند تا با عملکردهای روزافزون برنامه های سرگرمی تسلا رقابت کنند.

به سختی می توان به چیزی جسورانه تر از نصب پلی استیشن 5 در یک خودروی تولید انبوه فکر کرد. اجرای بازی های AAA مانند God of War Ragnarök یا Horizon Forbidden West روی داشبورد ماشین شما از نظر تئوری فوق العاده است. البته، سونی و هوندا نمی‌خواهند شما در حین رانندگی بازی کنید، بنابراین ما فقط باید انتظار داشته باشیم که این ویژگی را در وسایل نقلیه کاملاً خودمختار ببینیم که ممکن است کمی طول بکشد.

PS5 تنها برنامه ای نیست که هر دو شرکت در زمینه سرگرمی دارند. یاسوهید میزونو، مدیرعامل سونی هوندا موبیلیتی، در مصاحبه اخیر با فاینانشیال تایمز، خاطرنشان کرد که وسایل نقلیه آینده “به سرگرمی و شبکه ای که ما می خواهیم ارائه دهیم، پاسخ می دهند.” متأسفانه، Mizuno اطلاعات را تا حدودی مبهم می‌گذارد، بنابراین مشخص نیست که شرکت‌ها در کنار یک PS5 یکپارچه چه برنامه‌ای دارند.

سونی و هوندا امیدوارند این تغییرات نهایی منجر به این شود که خریداران بخواهند زمان بیشتری را نسبت به قبل در خودروهای خود بگذرانند. اینکه آیا گنجاندن یک کنسول بازی کامل در داخل وسیله نقلیه نتایج مورد نظر را می دهد یا خیر، برای مدتی ناشناخته خواهد بود. این تازگی از نظر مفهومی هیجان انگیز به نظر می رسد، اما واقعا چقدر کاربردی خواهد بود؟منبع