سونی پیش‌بینی می‌کند در سال 2023 درآمد حاصل از پورت‌های بازی رایانه‌های شخصی را تقریباً دو برابر خواهد کرد و به 450 میلیون دلار خواهد رسید.

رئیس‌جمهور سونی، جیم رایان، این هفته ارائه‌ای مالی ارائه کرد و ادعا کرد که سونی از سال 2020 تاکنون 365 میلیون دلار از عرضه‌های رایانه‌های شخصی به دست آورده است، با رشد درآمد فوق‌العاده بیش از 212 درصد بین سال‌های مالی 2021 تا 2022. با جمع آوری 450 میلیون دلار در 31 مارس 2024 به پایان می رسد.

از زمان انتشار Horizon Zero Dawn بر روی رایانه شخصی، سونی تمرکز بسیار بیشتری بر روی آوردن عناوین انحصاری PlayStation به بازیکنان رایانه شخصی گذاشته است. این شرکت بارها قول داده است که به ارائه انحصاری های PS ادامه دهد، البته نه در زمان عرضه. حداقل یک سال فاصله بین ویندوز راه اندازی پلی استیشن و رایانه شخصی تخمین زده می شود.

آیا میدانستید: باور کنید یا نه، اولین نسخه پلی استیشن سونی برای رایانه شخصی، بازی تیراندازی دوقلو Helldivers در سال 2015 بود. علیرغم اینکه پورت متاسکور بالاتری (83) نسبت به هر سه نسخه پلی استیشن (PS3: 70، Vita: 80، PS4: 81) داشت. ، پنج سال دیگر طول می کشید تا سونی عنوان دیگری را با Horizon Zero Dawn در سال 2020 به بازار رایانه های شخصی ارائه کند.

سونی نمی تواند به طور منطقی این نوع رشد را نادیده بگیرد. در واقع، تعجب آور نیست که شاهد دو برابر شدن آن در پورت های PC باشیم. ما هنوز انتظار نداریم که به این زودی ها بر روی رایانه های شخصی عرضه شوند، اما سونی به اندازه کافی آرشیو عمیقی دارد که می توانیم شاهد افزایش بازی های شخص اول پلی استیشن باشیم که زودتر از حد انتظار به رایانه شخصی عرضه می شود.

بخونید:  Realtek از نسل بعدی راه حل های شبکه، از جمله Wi-Fi 7 و کنترلرهای کم مصرف 5GbE رونمایی می کند.

سونی همچنین فاش کرد که تغییر ساختار سرویس اشتراک پلی استیشن پلاس به ثمر نشسته است. تاکنون 30 درصد از دارندگان اشتراک به سطوح میانی و بالای PS+ نقل مکان کرده‌اند. 13 درصد افزایش 5 دلاری در ماه یا 50 دلاری در سال را برای PS Plus Extra به سختی دریافت کردند. شاید تعجب آورتر 17 درصدی باشد که PS+ Premium را با 8 دلار اضافی در ماه یا 60 دلار در سال به حساب های خود اضافه کردند. به طور کلی، حفظ اشتراک در سطح باقی مانده است، اما میانگین درآمد هر کاربر 11 درصد افزایش یافته است.منبع

در همان گزارش مالی، سونی اعلام کرد که فروش و علاقه به PlayStation VR2 قوی بوده است. در شش هفته اول پس از عرضه، این هدست از نسل اول PSVR پیشی گرفت و توانست تا پایان ماه مارس نزدیک به 600000 دستگاه را جابجا کند. تنها در هفته اول بیش از 450000 هدست فروخته شد. تحلیلگران می گویند که این هدست در مسیر تبدیل شدن به سریع ترین هدست واقعیت مجازی است.