سونی 32 گیگابایت رم و 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی را برای اجرای The Last of Us Part 1 بر روی رایانه شخصی توصیه می کند.


چیزی که باید منتظرش بود: یکی دیگر از پورت های رایانه شخصی 32 گیگابایت رم را برای گیم پلی بالای 1080p توصیه می کند. در حالی که همه نسخه‌های اصلی رایانه‌های شخصی استفاده از حافظه بالایی را نشان نمی‌دهند، اما به دلیل اینکه صنعت به طور کامل به نسل جدید کنسول‌ها و سطح فنی جدیدی برای عملکرد رایانه‌های شخصی تبدیل می‌شود، این روند نگران‌کننده است.

سونی این هفته جزئیات مربوط به مشخصات و ویژگی‌های سیستم رایانه شخصی The Last of Us Part I را منتشر کرد، درست در زمانی که اقتباس تلویزیونی HBO موفق به پایان فصل اول آن می‌شود. اگرچه بر اساس فناوری گرافیکی مشابه، نیازهای GPU و حافظه به طور قابل توجهی سنگین تر از آخرین پورت رایانه شخصی Naught Dog، Uncharted است.

Last of Us Part I به حداقل 16 گیگابایت رم و 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد – بسیار بیشتر از نیاز نسخه پلی استیشن 5 به فضای ذخیره سازی 79 گیگابایتی. علاوه بر این، نمودار مشخصات سیستم به هارد دیسک اشاره ای نکرده است. بعید است که بازی از یک هارد دیسک بوت نشود، اما این حذف را نشانه آن است که سونی قویاً SSD را توصیه می کند.

مانند دیگر بلاک‌باسترهای اخیر، این بازی حداقل یک کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 970، GTX 1050 Ti یا AMD Radeon 470 را برای گیم‌پلی 30 فریم در ثانیه با کیفیت 720p پیشنهاد می‌کند. همچنین از روندهای مداوم در توصیه GeForce RTX 2070 Super، RTX 3060 یا Radeon RX 6600 XT برای گیم پلی 1080p 60fps در تنظیمات بالا پیروی می کند.

نمودار سیستم مورد نیاز سونی به اشتباه Radeon RX 5800 XT را توصیه می کند – کارت گرافیکی که وجود ندارد. با قضاوت بر اساس کارت های دیگر در ردیف “توصیه شده”، احتمالاً منظور 5700 XT بود.

برای بازی با کیفیت 1400p یا 4K، سونی 32 گیگابایت حافظه سیستم و یک پردازنده گرافیکی پیشرفته اخیر را توصیه می کند. اگرچه به طور غیرمعمولی بالاست، اما نیاز به عناوین اخیر مانند Forspoken و Sony’s Returnal تکرار می شود.

مانند سایر پورت های رایانه شخصی سونی، The Last of Us Part I از DLSS، FSR 2.2، 21:9 و 32:9 ultrawide، ویژگی های DualSense سیمی و صدای سه بعدی پشتیبانی می کند. تنظیمات گرافیکی قابل تنظیم PC شامل کیفیت بافت، سایه ها، بازتاب ها، انسداد محیط و غیره است. مانند نسخه PS5، این بازی دارای ردیابی پرتو نیست.

The Last of Us Part I در تاریخ 28 مارس در Steam و فروشگاه Epic Games عرضه می شود. نسخه استاندارد 59.99 دلار است.منبع