سیم وونگ هو بنیانگذار Creative Labs و خالق Sound Blaster درگذشت

خلاصه: هو در اواسط سال 1981 Creative Technology (معروف به Creative Labs) را در اواسط سال 1981 تأسیس کرد، اما تا پایان دهه قبل از عرضه کارت پردازش صوتی اختصاصی این شرکت، Sound Blaster، نگذشته بود. کارت الحاقی تقریباً تمام کارهایی را که محصول رقیب AdLib پیشرو بازار انجام داد را انجام داد و همچنین ویژگی‌های اضافی مانند پورت بازی را با هزینه کمتر اضافه کرد.

پس از درگذشت او، هیئت مدیره Creative، لی کنگ نام را به عنوان رئیس موقت منصوب کرد. سونگ سیو هوی، رئیس واحد تجاری این شرکت، تا زمانی که جایگزین دائمی پیدا شود، به عنوان مدیر اجرایی موقت خدمت خواهد کرد.منبع

طولی نکشید که Sound Blaster به پرفروش ترین کارت توسعه رایانه شخصی و نام آشنا در بین علاقه مندان به رایانه و گیمرهای رایانه شخصی تبدیل شد. Creative در طول دهه 90 و اوایل دهه 2000 بر بازار کارت صدا تسلط داشت و پیش از اینکه سازندگان مادربرد شروع به ادغام صدای داخلی با کیفیت بهتر در محصولات خود کنند و کارت های صدای گسسته را به جایگاه ویژه ای تبدیل کنند، عملاً تبدیل به صدای با کیفیت در رایانه شخصی شد.

خوانندگان TechSpot در یک سن خاص تقریباً مطمئناً با سری محصولات Creative تجربه دارند، خواه کارت صدا، بلندگو یا پخش کننده MP3 باشد. من شخصاً چند کارت با برند Audigy را طی سال‌ها بررسی کردم و اخیراً Sound Blaster X-Fi Xtreme را که توسط یکی از گربه‌هایم خراب شده بود با Sound Blaster Z جایگزین کردم. قدیمی است، و من همچنین تقویت کننده محدوده دینامیکی کریستالیزر Sound Blaster را دوست دارم. نوستالژی نیز در بازی وجود دارد. من کاملاً دوست دارم روزی یکی از آن هد یونیت های صوتی درایو 5.25 اینچی را فقط به خاطر فاکتور زیبایی شناختی داشته باشم.

بخونید:  آفکام نگران تسلط آمازون و مایکروسافت بر بازار ابری در بریتانیا است

شرکت او اخیرا تایید کرد، بنیانگذار، رئیس و مدیر عامل شرکت فناوری خلاق، سیم ونگ هو، هفته گذشته درگذشت. او 67 سال داشت.

Creative همچنین یکی از شرکت کنندگان اولیه در بازار پخش کننده MP3 با خطوط پخش کننده رسانه های قابل حمل Nomad و Zen بود. این شرکت حتی یک تسویه حساب 100 میلیون دلاری علیه اپل به دلیل مجوز ثبت اختراع Zen خود برد.