سی پی یو Core I9: بررسی کاربرد + قیمت و ویژگیهای پردازنده Corei9

این پردازندهها از سری Core m شروع و به تراشههای Core i3 ،Core i5 ،Core i7 و Core i9 ختم میشود.براساس شماره خانواده میتوان حدس زد این پردازنده قویترین تراشه در این خانواده محسوب میشود. شرکت اینتل برای رقابت با پردازندههای شرکت AMD، پردازنده Core i9 را به بازار معرفی کرد، این پردازندهها جزو اولین محصولات کورای در 10 ساله اخیر هستند. فن خنککننده در بخش کوچکی از قسمتهای داخلی سی پی یو تعبیه شده و به محض راهاندازی سیستم شروع به کار میکند. از جمله مهمترین ویژگیهای سی پی یو Corei9 هایپرتردینگ است، این ویژگی به معنی این است: تبدیل هر هسته فیزیکی به دو هسته مجازی برای سرعت بخشیدن به پروسه پردازش اطلاعات است. لپ تاپهایی که از پردازنده کورآی 9 برخوردار هستند، معمولا این نوع لپ تاپ برای گیمرها و افرادی که از لپ تاپ برای رندرینگ و طراحی استفاده میکنند، منماسب و کاربردی است. پردازنده کورای 9 جزو 5 سری از خانوادههای پردازندههای کامپیوتر خانگی محسوب میشود. با این حال، در بسیاری از موارد، هرچه میزان RPM (دور فن) بالاتر باشد، صدای فن سی پی یو نیز بلندتر میشود.

هرچند معلوم نیست چه چیزی پردازندههای Core i9 را از سایر پردازندهها متمایز میشود. سرعت کولر کیس بر حسب دور در دقیقه اندازهگیری میشود و هر چه میزان دور در دقیقه بالاتر باشد، فن سریعتر میچرخد. فن، یک دستگاه سختافزاری است که با گردش هوا در داخل کیس کامپیوتر یا لپتاپ، کل سیستم را خنک نگه میدارد. قیمت پردازنده Core i9 از بهمن ماه سال 1400 تا 6 اردیبهشت 1401 کش و قوسهای زیادی داشته است. با این وجود اگر به اسمبل و ساخت یک سیستم با کارایی بالا نیاز دارید و قصد دارید از یک پردازنده اینتل استفاده کنید، آسانترین راه خرید پردازنده Core i9 است. در حقیقت هرچقدر پردازنده دارای خطوط PCI-e باشد، قابلیت اینکه کاربر بتواند از چند کارت گرافیک استفاده کند را نیز دارد، از جمله مهمترین ویژگیهای پردازنده سی پی یو اینتل نسل 9 این است که دارای حداقل 44 خط PCI-e است. در این بخش از فروشگاه اینترنتی اگزو میتوانید انواع فن خنککننده و قیمت آن را ببینید. برای آشنایی با قیمت اخیر این پردازنده میتوانید به صفحه محصول مراجعه کنید. در صورتی که قصد خرید یا آشنایی با ویژگیهای این محصول را داشتید میتوانید برای خرید اقدام کنید.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری mycpu لطفا به بازدید از وب سایت ما.

مانند دیگر محصولاتی که شرکت Intel به بازار معرفی میکند، خانواده Core i9 معرف یک پلتفرم جدید است و فقط یک پردازنده جدید نیست، این چیپست جدید با نام X299 شناخته میشود و از سوکت جدیدی با نام LGA2066 استفاده میکند که با پردازندههای پیشین خود سازگاری ندارد. از آنجاییکه سی پی یو Core i9 یکی از جدیدترین پردازندههای اینتل محسوب میشود معمولا برای کارهای سنگین و یا بازیهای سنگین مورد استفاده قرار میگیرد، معمولا گیمرها یا طراحان برای بازی و یا اجرای طرحهای خود به سیستمهایی با پردازنده قدرتمند احتیاج دارند به همین سبب این پردازنده از جمله بهترین گزینهها برای این افراد بشمار میرود. در کنار افزایش کارایی که در این پردازنده قرار گرفته است، ویژگیهای جدیدی هم به آن اضافه شده است. این پردازنده از 18 هسته پردازشی برخوردار است، از سوی دیگر این پردازنده برای کاربرانی مناسب است که قصد دارند به صورت همزمان از چند برنامه سنگین استفاده کنند و یا صوت و تصویر را با استفاده از چندین برنامه فوق حرفهای ادیت میکنند.

اما کاربرانی که از کامپیوتر فقط کارهای روزمره را انجام میدهند و برنامههایی که باز میکنند سبک است میتوانند از پردازنده 2 هستهایی هم استفاده کنند و به هیچ وجه به پردازنده 18 هستهایی احتیاجی ندارند. بله، برای بهرهمندی از کلیه پردازندههای جدید سری ایکس اینتل، به سوکت جدید R4 نیاز است که یک سوکت LGA جدید با 2066 مجله خبری mycpu پین است. در حالیکه تراشه نیازمند افزایش فرکانس بود، به نوعی بهترین هسته به صورت پویا انتخاب و در نهایت اورکلاک میشد، ویژگی جدیدی که اخیرا برای بسیاری از تراشههای کورای9 در نظر گرفته شده است و اینتل آن را به صورت یک فناوری توربو بوست مکس 3 نامگذاری و معرفی کرده است، دو هسته را به صورت بهترین هسته انتخاب کرده و فرکانس آنها را افزایش خواهد داد. به همین ترتیب پردازنده Core i7 6950X از سری قبل از همین تعداد هسته و ترد استفاده کرده است. سی پی یو core i9 یکی از محصولاتی که در بانی نو به فروش میرسد؛ جدیدترین پردازندهایی است که شرکت اینتل معرفی کرده است، اما استفاده از این نوع پردازنده به نیاز شما بستگی دارد در ادامه قصد داریم تا به صورت کلی با کاربرد ، مشخصات و قیمت سی پی یو core i9 بپردازیم.