شایعه شده است که Nvidia در حال توسعه درایورهای بهینه شده با هوش مصنوعی با بهبود عملکرد جدی است


شایعه ساز: یک شایعه از @CapFrameX در توییتر نشان می دهد که انویدیا در حال ساخت درایورهای گرافیکی بهینه سازی شده با هوش مصنوعی است که می تواند عملکرد GPU را تا 30 درصد بهبود بخشد. احتمالاً یک سوال بلند است، اما اگر درست باشد، این می تواند به دارندگان GeForce واجد شرایط ارتقاء عملکرد رایگان قابل توجهی بدهد و روش توسعه درایورهای بازی Nvidia (و بعداً سایرین) را متحول کند. اولین درایور هوش مصنوعی انویدیا در سه ماهه اول سال 2022 منتشر خواهد شد.

این اولین شایعه‌ای است که در مورد توسعه درایور مبتنی بر هوش مصنوعی دیده‌ایم، اگرچه می‌دانیم سازندگان تراشه از هوش مصنوعی برای بهبود تحقیق و توسعه تراشه استفاده می‌کنند، این می‌تواند بهبود عملکرد ملموسی را برای سخت‌افزار GPU به همراه داشته باشد. مطابق با یک توییت دیگر توسط CapFrameX، ربات هوش مصنوعی که این بهینه‌سازی‌ها را کدنویسی می‌کند، به طور موثر به درایور دسترسی کامل دارد، از جمله دسترسی به دستورالعمل‌ها، توان عملیاتی، استفاده از سخت‌افزار، رشته‌بندی، تنظیمات درایور و موارد دیگر. این نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند بیش از عملکرد GPU را در بازی‌ها بهینه کند و همچنین می‌تواند ثبات راننده را نیز بهبود بخشد.

CapFrameX گزارش می دهد که حداکثر پتانسیل عملکرد با استفاده از اولین درایور بهینه سازی شده با هوش مصنوعی انویدیا، با میانگین افزایش عملکرد 10 درصد شایعه شده است که 30 درصد است. تصور می‌کنیم که این موضوع در عنوان متفاوت خواهد بود، و همچنین می‌تواند به معنای بهینه‌سازی سریع‌تر برای نسخه‌های جدیدتر باشد، اما اگر شاهد افزایش عملکرد قابل توجهی باشیم، می‌تواند مزایای عملکرد مشابهی را که ممکن است از اورکلاک GPU مشاهده کنید، به همراه داشته باشد.

اما باید تاکید کنیم که این فقط یک شایعه است و مدرک تایید شده از سوی خود انویدیا نیست. همانطور که می دانیم، این درایور هوش مصنوعی ممکن است اصلا در حال توسعه نباشد، یا می تواند یک شستشوی کامل باشد. ما باید منتظر جزئیات واقعی باشیم تا ببینیم آیا این بهینه‌سازی‌های بالقوه هوش مصنوعی طبق برنامه پیش می‌روند یا خیر.

همچنین بخوانید : هوش مصنوعی همه جا هست و خسته کننده است…

با این حال، اگر همه چیز درست شود، هوش مصنوعی می‌تواند روشی را که انویدیا و سایر سازندگان تراشه درایورها را توسعه می‌دهند، برای همیشه تغییر دهد – با اینکه انویدیا به طور بالقوه دست بالا را به دست می‌آورد. علاوه بر بهبود عملکرد، توسعه درایور مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند زمان و هزینه‌ای را که تیم توسعه درایور Nvidia برای ارائه به‌روزرسانی‌های جدید درایور GPU نیاز دارد، کاهش دهد. اگر هوش مصنوعی به اندازه کافی بالغ شود، می توانیم شاهد بهبود عملکرد GPU در برنامه های خارج از بازی نیز باشیم.

منبع