شبکه های خصوصی 5G: مطالعه جدید فرصت ها و چالش های پیش رو را برجسته می کند

این در سطوح مختلف بسیار جذاب است، که کمترین آن این است که تقریباً تک تک پاسخ دهندگان نظرسنجی (96٪) انتظار دارند که چنین باشد. این نیاز مبرم به رایانه های شخصی متصل به تلفن همراه را نشان می دهد، که تا به امروز هنوز در اکثر مشاغل بسیار نادر هستند. علاوه بر این، این شواهد قوی نشان می‌دهد که در دسترس بودن انواع گجت‌هایی که ممکن است انتظار داشته باشید در یک شبکه تلفن همراه خصوصی پیدا کنید – مانند دستگاه‌های تخصصی مجهز به 5G و سنسورهای متصل اینترنت اشیا در میان سایر موارد – هنوز در کمبود هستند.

این تحقیق نشان می‌دهد که هیجان در مورد شبکه‌های خصوصی 5G واقعی است، اما مطمئناً موردی از شور و شوق افسارگسیخته نیست. شرکت ها به فناوری 5G صرفاً به خاطر فناوری نگاه نمی کنند. در عوض، آنها امیدوارند شواهد روشنی از مزایایی که می تواند برای سازمان هایشان فراهم کند بیابند. دستیابی به این امر به همان اندازه که خیلی ها ابتدا انتظار داشتند ساده یا ساده نخواهد بود، اما شکی نیست که در بین بسیاری از سازمان ها اشتیاق و تمایلی وجود دارد که به دنبال راه حل هایی برای چالش های دنیای واقعی باشند که امروز با آن مواجه هستند.منبع

شکل 2

عکس. 1

از سوی دیگر، نگاهی به لیست برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برتر برای 5G خصوصی (نگاه کنید به شکل 2)، نشان می‌دهد که به وضوح هنوز امیدی برای چیزهایی مانند جمع‌آوری داده‌های حسگر اینترنت اشیا، کنترل دارایی از راه دور و برنامه‌های محاسبات لبه وجود دارد که بسیاری پیش‌بینی کرده‌اند. شبکه های خصوصی 5G را فعال می کند. همانطور که یکی از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی می‌گوید، «شبکه‌های خصوصی ۵G مقیاس‌پذیر خواهند بود و تعداد زیادی حسگرها و دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا را مدیریت خواهند کرد».

اول، چند اصل. پاسخ دهندگان به این مطالعه، که در مارس و آوریل 2022 انجام شد، شامل افراد شرکت های متوسط ​​(100-999 کارمند) و شرکت های بزرگ (1000+ کارمند) و شرکت هایی بودند که شبکه های تلفن همراه خصوصی موجود داشتند (11.5٪ از کل کل). ) و همچنین کسانی که قصد نصب یکی (88.5 درصد باقیمانده) را دارند.

در دنیای واقعی، اکثر پاسخ‌دهندگان نظرسنجی (72.5%) معتقدند یا انتظار دارند شبکه تلفن همراه خصوصی و وای‌فای مکمل یکدیگر باشند، اما بیش از یک چهارم گفتند که حداقل مقداری جایگزین وای‌فای با 5G را می‌بینند، که بسیار متفاوت است (و بیشتر). داستان پیچیده ای است که بسیاری در صنعت پیشنهاد کرده اند.

چرا مهم است: از هر کسی که به روندهای اصلی فناوری برای تجارت علاقه دارد بپرسید، مطمئناً در مورد شبکه های خصوصی 5G خواهید شنید. در حالی که 5G برای مصرف کنندگان هنوز واقعاً به مقدار زیادی نرسیده است، 5G در دنیای تجارت قرار است تفاوت بزرگی ایجاد کند. اجماع عمومی این است که ارزش بالقوه و استفاده از 5G در شرکت بسیار واضح است – به خصوص در کوتاه مدت – نسبت به مصرف کنندگان.

با توجه به این ردپای جغرافیایی، بسیار شگفت‌انگیز است که بدانیم هم کاربران شبکه خصوصی موجود و هم گروه بزرگ‌تری که بعداً قصد استقرار داشتند، گفتند که برنامه برتر آنها به عنوان یک شبکه همه منظوره است. از یک سو، منطقی است که شرکت‌ها بخواهند دامنه گزینه‌های اتصالی را که می‌توانند به کارمندان خود ارائه دهند گسترش دهند، اما این نوع برنامه لزوماً از برخی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد مانند سرعت بیشتر و پایین‌تر بهره نمی‌برد. تأخیر، که شبکه های تلفن همراه خصوصی می توانند ارائه دهند. در واقع، این نوع برنامه ها هستند که سوالاتی را در مورد “نبردهای” احتمالی بین فناوری سلولی و WiFi برای شبکه های شرکتی ایجاد می کنند. البته، سال‌هاست که این نوع سوالات مطرح بوده‌اند، اما بسیاری از افراد در دنیای شبکه‌ها آن‌ها را به دلیل همزیستی صلح‌آمیز فرضی دو فناوری بی‌سیم، بی‌اهمیت یا بی‌اهمیت تلقی می‌کنند.

در یک یادداشت مرتبط، نتایج مربوط به نوع دستگاه‌هایی که شرکت‌ها انتظار دارند به شبکه‌های خود متصل شوند نیز پیچیدگی جالبی را در مورد نحوه مشاهده شرکت‌ها از تلفن همراه خصوصی ایجاد می‌کند. در واقع، یکی از بزرگترین شگفتی‌های این مطالعه، که در شکل 1 نشان داده شده است، این است که رایانه‌های شخصی لپ‌تاپ متصل به سلول محبوب‌ترین انتخاب برای دستگاه‌هایی هستند که شرکت‌ها معتقدند به شبکه‌هایشان متصل می‌شوند (و آنها شماره دو بسیار نزدیک به سایرین بودند. دستگاه های تخصصی در شبکه های تلفن همراه موجود).

هر چقدر هم که امیدوارکننده باشد، بسیاری دیگر بودند که کمی بیشتر نگران بودند. همانطور که یکی دیگر از پاسخ دهندگان توضیح داد، “استقرار موفقیت آمیز شبکه 5G خصوصی برای ما به عنوان یک تیم چالش برانگیز خواهد بود. برای غلبه بر چالش های پیچیدگی فنی و ادغام سیستم های قدیمی خود با 5G به یک تیم چند فروشنده بسیار ماهر نیاز دارد.”

همانطور که در جاهای دیگر گزارش شده است، علیرغم ایجاد و تبلیغات گسترده در مورد کاربردهای صنعتی 5G، به نظر نمی‌رسد تعداد کافی سازندگان دستگاه‌های صنعتی انواع ماشین‌ها و حسگرهایی را که شرکت‌ها برای استفاده از مزایای فناوری‌هایی مانند آن‌ها به آن‌ها نیاز دارند، تولید کنند. ارتباطات بسیار قابل اعتماد با تاخیر کم (URLLC) که بخش مهمی از وعده 5G برای تجارت هستند.

نتایج یک مطالعه اخیر که 400 تصمیم گیرنده IT مستقر در ایالات متحده را در مورد استفاده فعلی و/یا برنامه ریزی شده آنها از شبکه های تلفن همراه خصوصی مورد بررسی قرار داد تا حدی این افکار را تایید می کند. با این حال، آنها همچنین روشن می‌کنند که چالش‌های پیش روی شرکت‌هایی که در حال حاضر استقرار یا برنامه‌ریزی برای استقرار این نوع شبکه‌ها را دارند، بزرگ‌تر از آن چیزی است که بسیاری تصور می‌کنند. در نهایت، به نظر می رسد فرصت ها و مزایای دنیای واقعی 5G خصوصی بسیار بیشتر از آن چیزی است که بسیاری تصور می کنند.

در سطح بالا، نتایج مطالعه نشان می‌دهد که شرکت‌ها بیشتر از پتانسیل بهبود امنیت، سرعت‌های سریع‌تر و افزایش کارایی فعال‌شده توسط شبکه‌های خصوصی 5G هیجان‌زده هستند، در حالی که آنها بیشتر نگران مجموعه‌های مهارت‌های داخلی محدود با فناوری شبکه سلولی، فناوری هستند. پیچیدگی‌ها و مازاد بر هزینه‌های بالقوه

میانگین زمان مورد انتظار برای استقرار در میان گروه دوم حدود 18 ماه از زمانی بود که آنها در نظرسنجی شرکت کردند، و جالب اینکه اکثر آنها قصد داشتند فقط با یک شبکه داخلی تک ساختمانی شروع کنند. برای مقایسه، بزرگترین گروه از شبکه‌های تلفن همراه خصوصی موجود، 39 درصد، نیز شبکه‌های داخلی تک ساختمانی بودند، در حالی که 28 درصد دیگر گفتند که شبکه‌های آنها یک محوطه بیرونی و همچنین داخل یک ساختمان واحد را پوشش می‌دهند.