شخصی سعی کرد نمونه اولیه EVGA RTX 4090 را در eBay به حراج بگذارد


WTF؟! حساب کاربری که ادعا می‌کند نماینده EVGA است دیروز نمونه اولیه RTX 4090 پیش‌تولید را در eBay به حراج گذاشت و عواید آن صرف امور خیریه شد. این یک جنگ مناقصه را آغاز کرد و قبل از اینکه فهرست پس از حدود 10 ساعت ناپدید شد، به پنج رقم رسید.

EVGA مدتی پیش با Gamer’s Nexus و JayzTwoCents ملاقات کرد تا به آنها بگوید که شراکت خود را با Nvidia خاتمه می دهند. وقتی یوتیوبرها این خبر را پس از آن به اشتراک گذاشتند، موجی از قدردانی و حمایت از شریک تحت محاصره AIB رخ داد. حدود یک ماه پیش، EVGA دو نمونه کار پیش‌تولید از FTW3 RTX 4090 خود را به GN و JayzTwoCents فرستاد تا آن‌ها را خراب کنند و به ما نشان دهند که چه چیزی را از دست داده‌ایم.

ما فکر می‌کردیم که این آخرین موردی است که از GPU که قرار نبوده است ببینیم. اما، دیروز، در پس‌زمینه پخش زنده EVGA و Intel که در حال جمع‌آوری پول برای بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود بود، ظاهر شد. مدت کوتاهی پس از آن، GPU برای حراج در eBay قرار گرفت و درآمد حاصل از آن نیز به سنت جود رفت. قبل از ناپدید شدن فهرست امروز صبح، قیمت در 35 پیشنهاد به 13200 دلار افزایش یافته بود. در حالی که بیش از شش روز به پایان کار باقی مانده بود، این پردازنده در راه تبدیل شدن به گران ترین پردازنده گرافیکی فروخته شده تا کنون بود.

فهرست eBay در جزئیات نسبتاً سبک بود. چهار تصویر از GPU و پنج خط متن داشت که آن را به عنوان نمونه اولیه «نسل بعدی» توصیف می‌کرد که بدون ضمانت ارائه شد، گفت که فقط می‌توان آن را در داخل ایالات متحده حمل کرد و تأیید کرد که این حراج برای خیریه است. در برگه مشخصات گفته شده است که کارت دارای 24 گیگابایت GDDR6 و یک کانکتور PCIe 4.0 x16 است.

برخی از کاربران در توییتر بودند که بلافاصله مشکوک شدند. EVGA هیچ کجا این حراج را تبلیغ نکرده بود و از حساب eBay که قبلاً از آن شرکت استفاده کرده بود نبود. اما زمان بندی و زاویه خیریه منطقی بود، و JayzTwoCents در توییتر تاییدی از حراج منتشر کرد که اگر قصد داشت طعنه آمیز باشد، چنین برخوردی نداشت.

از همه گیج کننده تر، اگر این فهرست یک کلاهبرداری بود، هدف آن کسب درآمد نبود. این بخشی از برنامه خیریه eBay بود، به این معنی که پول مستقیماً از خریدار به موسسه خیریه تأیید شده می رفت. شاید این فهرست قانونی بود اما EVGA به درخواست انویدیا آن را حذف کرد، یا شاید eBay آن را مشکوک دید و خواست خودش تحقیق کند.

امید من این است که فهرست بازگردد و GPU با کمک مالی هنگفتی برای یک هدف خوب معامله شود. اگر امکان ارسال آن به استرالیا وجود داشت، قطعاً من خودم 13300 دلار برای آن کم می کردم.

منبع