شرکت فناوری اپلیکیشن موبایل AppLovin پیشنهادی 20 میلیارد دلاری برای خرید Unity ارائه می کند

AppLovin در سال 2012 تاسیس شد و تا سال 2014 در حالت مخفی کار می کرد. این شرکت به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های خود را بازاریابی و کسب درآمد کنند و همچنین دسترسی را تجزیه و تحلیل کنند، و آنها همچنین یک استودیوی انتشارات بازی موبایل به نام Lion Studios را اداره می کنند.

آدام فروغی، مدیرعامل AppLovin معتقد است که این شرکت ترکیبی پتانسیل رشد فوق‌العاده‌ای خواهد داشت و می‌تواند تا پایان سال 2024 درآمدی بالغ بر 3 میلیارد دلار داشته باشد. COO. هیئت مدیره نیز به گونه ای تنظیم می شود که به یونیتی اجازه دهد اکثریت اعضا را مطابق با سهم اقتصادی خود منصوب کند.

این پیشنهاد تلاش مداوم برای تحکیم صنعت بازی از طریق ادغام های بزرگ را برجسته می کند. در اواخر سال 2020، مایکروسافت با خرید ZeniMax به مبلغ 7.5 میلیارد دلار موافقت کرد و Take-Two Interactive توسعه دهنده Zynga را با قیمت 12.7 میلیارد دلار در ژانویه گذشته خریداری کرد. یک هفته بعد، مایکروسافت از خرید 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد خبر داد. سونی با خرید Bungie به مبلغ 3.6 میلیارد دلار پاسخ داد.

TL;DR: شرکت فناوری اپلیکیشن موبایل AppLovin پیشنهادی ناخواسته برای خرید Unity Software ارائه کرده است. ارزش سهام یونیتی 58.85 دلار است که نشان دهنده حق بیمه 18 درصدی نسبت به آنچه که یونیتی در بعدازظهر دوشنبه بسته شد و 48 حق بیمه بیش از قیمت سهام تا 12 جولای است.

در صورت تحقق این معامله، سهامداران یونیتی حدود 55 درصد از سهام موجود در شرکت ترکیبی را دریافت خواهند کرد. ارزش کل شرکت این معامله حدود 20 میلیارد دلار است.

رگولاتورهای ایالات متحده و بریتانیا در حال بررسی دقیق خرید برنامه ریزی شده مایکروسافت از Activision Blizzard هستند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ گونه رویه ضد رقابتی را نقض نمی کند. تحقیقات CMA این خرید را حداقل تا 1 سپتامبر متوقف می کند، اما بررسی FTC می تواند همه چیز را فراتر از این مهلت طولانی کند.منبع

به طور خاص، هر سهم از سهام عادی Unity با 1.152 سهم از سهام عادی AppLovin کلاس A و 0.314 سهم از سهام عادی بدون رای AppLovin کلاس C مبادله می شود.